Aktif Moda

İğne Oyası Çiçek Örnekleri Anlatımlı

05.02.2015
8.237
İğne Oyası Çiçek Örnekleri Anlatımlı

İğne Oyası Çiçek Örnekleri

İğne oyası modelleri her kadının en gözde örgü işlerindendir. Özellikle iğne oyası tülbent kenarları, havlu kenarları gibi özel nakış işleri en sevilerek yapılan işlemlerdendir. Ancak bu harika motifleri uygulama konusunda ki en büyük zorluk yapılacak modelin ve renklerin belirlenmesidir. Bu sebeple çok fazla arayış yapılıyor. Ancak bu konuda size tavsiyemiz özellikle renk konusundaki kararsızlığınızı gidermek için yılın en trend canlı renklerini tercih edebilirsiniz. Tabi ki sadece trend renkler seçimi tek başına yeterli olmadığından örgüsünü yapacağınız tülbentin ve havlunun kendi rengi ve desen renkleri önemlidir. Birbirine uyum içerisinde olması çok daha hoş gösterecektir.

İğne oyası yapımı konusunda bilgili bayanlar iğne oyası çiçek yapılışı hakkında fazla zorluk çekmezler. iğne oyası çiçek yapımı anlatımlı olarak bilmek ve ya tekrar etmek isterseniz aşağıdaki iğne oyası çiçek yapımı hakkındaki verdiğimiz bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz.

İğne Oyası Çiçek Yapılışı

İpi parmağınıza dolayın ve üzerine 5 adet zürafaların üzerini sıkıca bağlayın. Bu sayede meydana gelen kutucuklara yaprakları yapacağız. İp atlayarak sık dolgu ile modeli genişletmeli, orta ve kenardan arttırarak modeli genişletin. Geriye kalan 3 sırayı 9 zürafa kalacak şekilde orta hizaya kadar geliyoruz. Tek zürafa kalana kadar eksiltin ve ipi kesin. 2 renk olarak yapacaksanız 2. ipi üzerine kenardan bağlayıp çevresini zürafa ile geçin. Daha sonra istediğiniz ölçüde genişletin.

İğne Oyası Çiçek Örnekleri

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.