Aktif Moda

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

08.02.2015
5.341
İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

Örgü işleri içerisinde trend halini sürekli koruyan iğne oyası şimdi de mevlüt örtüleri için çok tercih ediliyor. iğne oyası mevlüt başörtüleri çok fazla tercih edildiği için genç kızlarında çeyizinde önemli bir parçadır. Çünkü özellikle mevlüt günlerinde kullanılan bu örtüler şıklığı ile göz dolduruyor. Çeşitli modellere sahip olan iğne oyası mevlüt örtüleri her yörede kullanılmaktadır. Mevlütlerin vazgeçilmez parçalarından birisi olan bu iğne oyası örtüleri kişiye özel zevke göre her model ve renkte yapılabilmektedir.

Geçmişten günümüze kadar gelen iğne oyası babaannelerimiz, anneannelerimiz, annelerimiz ve bizler olmak üzere her kuşakta severek kullanılmaktadır. iğne oyası mevlüt başörtüsü yapılışı hakkında bilgi vermeden önce belirtmeliyiz ki çok zor ve zahmetli bir iştir. Özellik el maharetiniz zayıfsa yapacağınız iğne oyası açıkçası hayal kırıklığına sebep olabilir. Bu sebeple şayet isterseniz iğne oyası mevlüt başörtüsü fiyatları ortalama 100,00₺ ile 180,00₺ arasında değiştiğinden bütçenize göre uygun modeli satın alabilirsiniz. iğne oyası mevlüt örtüsü yapılışı hakkında kısaca anlatmak gerekirse bildiğiniz gibi iğne oyası temelde yazma, tülbent gibi parçaların kenarları ince olacak şekilde kıvırılır ve üzerine iğne ile geçerek bir daha açılmaması için düğüm atılarak dikilir. Bu tekniğe zürafa ismi verilir. Bu işlemi 4 taraf içinde yaparak dip oya oluşturulur ve belirlediğiniz iğne oyası modeli üzerine dikilmeye başlanır. Hangi modeli dikmeliyim diye düşünüyorsanız sizler için birbirinden güzel iğne oyası mevlüt başörtülerini bir araya getirdik. Belirlediğiniz modeli rahatlıkla dikebilir ve harikalar yaratabilirsiniz.

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Yeni Örgü Lizöz Modelleri başlıklı konuda; örgü lizöz ve örgü lizöz modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof