Aktif Moda

İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

22.11.2020
196
İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

Kazağınızı çıkardığınızda, biriyle el sıkıştığınızda ya da demir bir şeye dokunduğunuz zaman elektrik çarptığını hissedebilirsiniz. Saçınıza dokunduğunuzda saçınızın elinde kalmasında ya da taradığınızda aşırı kabarması sebebi de kesinlikle insan vücudunuzda elektrik yüklü olmasından kaynaklanmaktadır. Sizde bu durumdan rahatsız oluyorsanız insan vücudundaki elektrik nasıl atılır hep beraber bakalım. Böylelikle bir şeylere dokunmak çok daha kolay olacaktır.

İnsan vücudundaki elektrik nasıl atılır sorusunun en belirgin bazı cevapları büyüklerimiz tarafından verilmiştir. Aslında bazıları sadece hurafe de olsa bazıları kesinlikle işe yarayan etkin yöntemlerden oluşturmaktadır. Öncelikle insan vücudundaki elektrik nasıl atılır sorusunu yanıtlamaktan ziyade insan vücudunda neden elektrik biriktirir ondan bahsedelim. Yazımızın ilerleyen kısmında da insan vücudundaki elektrikleri atmanın sağlıklı ve en etkili yöntemlerinden uzunca bahsedeceğim.

Elektriklenmeyi onlemek icin yontemler - İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır? İnsan Vücudunda Neden Elektrik Birikir?

İnsan vücudunda elektrik birikmesi asla anormal bir durum değildir. Aksine vücudumuz en doğru şekilde çalışması için elektriğe ihtiyaç duyar. Aslında bu konuyu lise dönemlerinde biyoloji alanlar az çok bilir. Sinir sistemimizde nöronlar adı verilen minik parçacıklar var. Bu nöronlar beynimizde ve vücudumuzda bulunduğundan birbiri ile iletişime geçerek vücudumuz hakkında haberleşirler. En basit ama en acı dolu örneği vermemiz gerekirse küçük parmağınızı sehpaya vurduğunuz zaman çarpma bilgisi nöronlar sayesinde beynimize gider. Böylelikle acı hissederiz. Bu nöronların birbiri ile iletişim kurabilmesi için elektriğe ihtiyaç duyar. Eğer vücudumuzda elektrik olması gerekenden az seviyede olursa ciddi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Insan Vucudunda Elektrik - İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

Biriyle el sıkışırken ya da bir yere dokunduğunuz zaman elektrik çarpmasının sebebi de bu durumla ilişkili. Vücudunuzda ki elektrik eğer fazla birikirse ve vücudunuzda dolanmaya başlarsa dışarıya çıkmaya çalışır. Bu dışarı çıkma durumunda da elektrik çarpması yaşarsınız. Vücudumuzda fazla elektriğin birikmesinin de en başlıca sebebi kapalı bir ortamda çalışmak ve elektronik eşyalarla fazla geçirmekten kaynaklanıyor. Bu yüzden olabildiğince sık sık temiz hava almalısınız. Tabii ki de temiz hava almanın yanı sıra yapacağınız bazı şeyler sayesinde de vücudunuzdan çok rahat şekilde elektriği atabilirsiniz.

Insan Vucudunda Elektrik Birikmesi - İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

İnsan Vücudundaki Elektrik Nasıl Atılır?

En klasik ve en bilindik yöntemlerden olan toprağa basmak kesinlikle işe yaramaktadır. Eğer çıplak ayakla toprak üzerinde yürürseniz toprak sizin fazla elektriğinizi almış olacak. Tabii ki bununla sınırlı değil. Eğer çıplak ayakla toprak üzerinde yürürseniz tüm negatif enerjinizde gitmiş olacak. Toprağa basmak kadar etkili olan bir diğer yöntemde duş almak. Duş sayesinde vücudunuzda biriken elektrik nötr hale geçecek. Eğer duş alamazsanız saçınızı yıkamak işinize yarayabilir. Eğer biraz fazla stres yaptığınız konu var ise o konuyu çözmeye çalışın. Elektriğin birikmesinin en başlıca sebebi kesinlikle strestir.

Teknolojik aletlerden uzak durmak sizin vücudunuzda oluşan elektriğe ek olarak elektrik almanızı azaltacaktır. Eğer günlük hayatta teknoloji ile iç içe bir yaşam sürmek zorundaysanız o zaman yatarken teknolojik aletleri odanızdan çıkarabilirsiniz. Bu hem vücudunuzdaki elektrik sorununu ortadan kaldırır hem de sizin çok daha rahat uyku çekmenizi sağlar. Meditasyon yaparak hem vücudunuzdaki elektriği atabilirsiniz hem de negatif enerjinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca fazla enerji birikimini atmak için tercih edeceğiniz ayakkabı da çok önemli. Tabanı lastik ayakkabı giymeniz vücudunuzda enerji birikmesini engelleyecektir. Eğer bu durum çok fazla olduysa ya da sizi çok rahatsız ediyorsa o zaman anti-statik el ve ayak bileğine takılan ürünlerden satın alarak kullanabilirsiniz. Böylelikle çeşitli yöntemler sayesinde bu sorunu minimuma indirerek daha sağlıklı olmayı sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.