Aktif Moda

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları

22.08.2020
58
İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları

İstanbul’un trafiğinden, iş hayatından, gürültüsünden biraz da olsa kaçmak için gidebileceğiniz İstanbul’a yakın kaçış rotaları tavsiyeleriyle karşınızdayız. Kalabalık İstanbul hayatından kaçıp sessizliğe, sakinliğe, huzura erişmek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

Karadeniz’in İncisi: Akçakoca

Akçakoca için Batı Karadeniz’de yer alan küçük ve sakin bir sahil kasabası diyebiliriz. Ankara’ya en yakın deniz olduğu için Ankaralılar tarafından hafta sonları, bayramlarda, tatillerde yoğun bir şekilde tercih edilen Akçakoca’da rezervasyonunuzu erkenden yaptırmalısınız. Öğrenci nüfus yoğunluğu sayesinde akşamları sahilleri, kafeleri ile hareketli bir geceye ev sahipliği yapan Akçakoca’nın aynı zamanda Türkiye’deki nadir mavi bayraklı plajlardan birine de ev sahipliği yapıyor.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları İznik / Bursa

Yalova – Bursa yolu üzerindeki bu cenneti mutlaka keşfetmelisiniz. Eski adı “Nikea” olan İznik hafta sonunuzu doldurmak için harika bir yolculuk olabilir. İstanbul’dan feribot ve araçla yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra varabileceğiniz İznik beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacaktır. İznik tarihi açıdan çok zengin bir bölgedir. M.Ö. 316 yılında Makedonya Kralı Büyük İskender’in kumandanlarından Antigonius tarafından kurulmuştur.

Karasu / Sakarya

Sakarya’nın Karasu ilçesi İstanbul’a yakın kaçış rotaları arasından en yakınlarından biri. Çok fazla doğa harikasına ev sahipliği yapan Karasu sadece denizleriyle değil mağaralarıyla da ünlüdür. Karasu’nun çok uzun bir sahil şeridi vardır ve bayramlarda, tatillerde Karasu’nun plajları İstanbul’a da çok yakın olduğu için çok yüksek doluluk oranına sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken ilçelerden biridir Karasu.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları Ağva / İstanbul

İstanbul’dan kaçış deyince akla ilk gelen yerlerden biri hiç şüphesiz Ağva’dır. Ağva, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi pek çok uygarlığa geçiş yeri olmuş bir beldedir. İsterseniz gidip doğa güzelliklerini keşfedebilir, denizde yüzebilir ve sakinliğin, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz de doğada hafta sonu için harika bir kamp planı organize edebilirsiniz. Ağva, İstanbul’un bir ilçesi olmasına rağmen merkez ilçelerden olmadığı, sessiz ve sakin olduğu için bu listemizde yer aldı.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

Yedi Göller / Bolu

Yedi Göller, Batı Karadeniz’de yer alan ve Bolu iline bağlı olan bir milli parktır. Yedi Göller ismini ise 1.5 kilometre boyunca sıralanmış olan ve birbirine bağlı olan 7 adet gölden almaktadır. Eğer İstanbul’dan kaçmak istiyorsanız, huzurlu ve sakin bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Yedi Göller’e mutlaka uğramalısınız.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları Erikli / Edirne

Erikli, Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı bir köydür. İstanbul’a yakın olmasından dolayı hafta sonu kaçamağı için insanlar tarafından çok fazla tercih edilen bir yerdir. Eğer sizde sessiz, sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız hem İstanbul’a çok yakın olan hem de deniz, kum ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz Erikli’ye mutlaka uğramalısınız.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları Gelibolu / Çanakkale

Çanakkale iline bağlı Gelibolu ilçesi hem hafta sonu kaçamak için hem de tarih gezileri yapabilmeniz için en güzel tercih olabilir. Çanakkale Kara Savaşlarına ait kalıntıları, müzeleri gezebileceğiniz ayrıca deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Gelibolu ilçesi harika bir yarımadadır. Merkeze nazaran biraz daha sakin ve huzurlu olan Gelibolu’da kafanızı dinleyebilir ve hafta sonu için bir kamp programı ayarlayabilirsiniz.

İstanbul'a Yakın Kaçış Rotaları

 

Kıyıköy / Kırklareli

Tekirdağ ilinin Vize ilçesine bağlı olan Kıyıköy, doğal güzellikleriyle ve deniziyle ön plana çıkmaktadır. İstanbul’a yakın kaçış rotaları listemizde olan İstanbul’a en yakın yer burasıdır. Çatalca’da bulunan Çilingoz Tabiat Parkına da çok yakındır. Bölgenin en önemli tarih zenginliklerinden Aya Nikola Manastırı’nı ziyaret edebilir, Kıyıköy Kalesi, Kıyıköy Mağarası ve daha fazla tarihi zenginliği keşfedebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Şort Tulum Modelleri ve Kombinleri 2020 başlıklı konuda; Şort Tulum Modelleri 2019, Şort Tulum Modelleri Nasıl Kombinlenir? ve Şort Tulum Modelleri ve Kombinleri 2019 hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof