Aktif Moda

Jet Sosyete Tony Kimdir?

13.04.2018
635
Jet Sosyete Tony Kimdir?

Jet Sosyete Tony Kimdir?

Gülse Birsel’in senaristliğini yaptığı ve aynı zamanda rol aldığı Jet Sosyete geçtiğimiz aylarda ekranlara gelmeye başladı. Yayınladığı andan itibaren geniş bir izleyici ve hayran kitlesi oluşturan dizi, oldukça başarılı isimleri kadrosunda barındırıyor. Çağlar Çorumlu, Derya Alabaş, Cengiz Bozkurt, Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan, Ayşenil Şamlıoğlu, Hasibe Eren, Şahin Irmak ve Enis Arıkan gibi isimler dizinin kadrosunda yer alıyor. Jet Sosyete Tony Kimdir? dendiğinde gözler bu rolü canlandıran Enis Arıkan’a dönüyor. Başarılı oyuncu zaten instagram hesabı üzerinden belli bir hayran kitlesine sahip. Jet Sosyete ile birlikte hayran kitlesi iyice genişleyen Enis Arıkan kimdir?

Jet Sosyete Tony Kimdir? Jet Sosyete Tony yani aslında Tonguç Enis Arıkan’ın canlandırdığı ve dizinin sevilen karakterleri arasında olan bir karakterdir. Tony’e can veren Enis Arıkan, 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Başarılı oyuncu 1.82 boyunda 76 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere sahip olan oyuncu oğlak burcudur. Enis Arıkan, eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı’nda tamamlayıp Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü’nden mezun olmuştur. Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola sınıf arkadaşıdır. Cips reklamı, Tadelle, Milliyet, Alaturca reklam filmlerinde rol almıştır. Müjdat Gezen Tiyatrosu, DOT Tiyatrosu, Craft Tiyatro’da rol aldı.

Enis Arıkan, 2012 yılında yayınlanan Uçurum adlı dizide otistik bir karakteri canlandırdı. Dizi Atv kanalında yayınlandı. Garaj isimli tiyatro oyununda göstermiş olduğu performans ile Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Ezgi Mola ile sınıf arkadaşlığından başlayan dostlukları hala tüm güzelliği ile devam etmektedir. Başarılı oyuncu Ezgi Mola ili olan ilişkisini kardeşten öte olarak tanımlıyor.

Ödülleri:
2014 – 19. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Tiyatro Ödülleri, Yılın En İyi Erkek Oyuncusu, Garaj – Craft Tiyatro
2011 – 2. Antalya Televizyon Ödülleri: Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Yerden Yüksek

Tiyatrolardan Bazıları;

2006 – 2007 – Hamlet – Müjdat Gezen Tiyatrosu,
2006 – 2007 – Tuhaf Bir Aile – Müjdat Gezen Tiyatrosu,
2005 – Herostratusu Unut – Müjdat Gezen Tiyatrosu,
2004 – Artiz Mektebi– Müjdat Gezen Tiyatrosu

Jet Sosyete Tony

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Danla Biliç Kimdir? başlıklı konuda; Danla, Danla Biliç ve Danla Biliç Kimdir? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof