Aktif Moda

Kadın Örgü Bere Modelleri

05.09.2018
565
Kadın Örgü Bere Modelleri

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte soğuk havalarda en büyük yardımcılarımızdan birisi olan bereler de ortaya çıkmaya başladı. Kış aylarında kadınların sıklıkla kullandığı bere modellerinin yapılışı oldukça kolay. Normal şiş ya da eğimli şiş kullanarak çok kolay bir şekilde kendinize bere yapabilirsiniz. Son sezonun en popüler kadın örgü bere modelleri ise genellikle açık renklerden oluşuyor. Kendiniz için örgü bere yapmadan önce mont ya da kabanınızla uyumlu olacak bir renk seçebilirsiniz.

Kadın örgü bereler tığ ya da şiş kullanılarak yapılabilir. Tığ işi bere modellerinin yapımı biraz daha uzun sürebilir. Tığ ile genellikle detaylı ve ince işlemeli bere modelleri yapılıyor. Şiş ile daha belirgin ve büyük desenler oluşturabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize ve isteğinize kalmış bir durum. Tığ ve şiş ile yapılan bere modelleri de kendi içlerinde farklı gruplara ayrılıyor. Şiş ile balıksırtı, ponponlu, kastırmalı gibi oldukça farklı modellerde yapabilirsiniz. Son dönemlerde gençler arasında kuzu bere modelleri oldukça popüler olmuş durumda.

Kadın Örgü Bere Örnekleri

Kadın Örgü Bere Modelleri

Kuzu bere modeli çok şirin göründüğü için özellikle küçük hanımlar için oldukça uygun. Tığ ile yapılan bu bere modelini kulak kısımları uzun olacak şekilde yapıyoruz. Eğer isterseniz ön lastik kısmına siyah ip kullanarak kuzu deseni verebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklarının gözlerinden faydalanabilirsiniz. Kulakları için de siyah ip ile orta boyda bir kulak yapabilirsiniz. Yıllardan beri popülerliğini koruyan bere modellerinden birisi ise ponponlu bere modelleri. Şiş ile yapılan bu kadın örgü bere modelleri yapımı oldukça pratik olduğu için tercih ediliyor.

Şiş ile çok farklı bere modelleri örebilirsiniz. Hasır örgü bereler bunun en güzel örneği. Çok değişik ve çok kolay bir yapılışa sahip olan bu örgü bere ile çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Kendinize daha farklı bere modelleri bakıyorsanız yapılışı bulmaca gibi olan üç parçalı saç örgüsü bere modeline bakabilirsiniz. 3 parça Selanik örgüsü kullanılarak genişliği 14 ilmek olacak şekilde örülür. Daha sonra bu parçalar saç örgüsü yapılarak 2 kat ip ile alttan ve üst kısımdan 44 ilmek alınarak birleştirilir. Daha sonra lastik örgüsü ile berenizi tamamlayabilirsiniz.

Kışlık Bayan Bere Modelleri

Örgü Bere Nasıl Yapılır?

İşlemeli örgü bere modelleri gençlerin severek kullanacağı yapımı kolay ve pratik bir model. Şiş ile yapılan bu model için 7 numara şiş ve kalın bir ip gerekiyor. 77 ilmek olarak başlatılan bu bere 4 sırada bir 5 ilmek birlikte örülüyor. Daha sonraki ilmekten de 5 ilmek çıkarılıyor. 4 sıra sonunda da kaydırma yapılarak beremizi bu şekilde devam ettiriyoruz. Oldukça pratik olan bu berenin ucuna ponpon ekleyebilirsiniz.

Kabartmalı kadın örgü bere modelleri çok sık tercih edilen modellerden bir tanesi. Özellikle orta yaştaki hanımlar bu bere modelini oldukça beğeniyor. Beremiz için 2 sıra bir ters bir düz örüyoruz. Üçüncü sırada 1 ilmek örmeden bir düz, bir ters ve bir düz örüp ilmekleri sağ şişe geçiriyoruz. İpi kendimize doğru aldıktan sonra 3 ilmeğin çevresinden doluyoruz. Sağ şişteki ilmekleri sol şişe geçirip bir sıra örüyoruz ve bu işlemi bere bitene kadar tekrarlıyoruz.

Renkli Kadın Bere Modelleri

Renkli Kadın Örgü Bere Modelleri

Renkli örgü bere yapımında en çok tercih edilen bere modeli dolamalı bere modeli. Tığ işi olarak yapılan bu bere modeli son zamanlarda oldukça popüler. İki ya da üç renk bir arada kullanılarak yapılan bu bere modeli çok güzel görünüyor. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerden birisi olan bu bere modeli ile çok sevimli görünebilirsiniz. Eğer küçük kızınız için bere yapmak istiyorsanız ayıcıklı bere modelini deneyebilirsiniz.

Üç renkli olarak yapılabilen bu bere modeli şiş ile yapılıyor. Bere için beyaz renkli ya da kahverengi ip kullanabilirsiniz. Ayının ağız kısmı için gri, gözleri ve burnu içinse siyah ip kullanabilirsiniz. Eğer ipiniz artarsa berenin baş kısımlarına kulak yapabilirsiniz. Kadın örgü bere modelleri arasında çok sevilen bir diğer model ise saç örgülü bere modeli. Alın kısmı ayrı olarak örülen bu bere modeli biraz zahmetli gibi görünse de sonucu çok şık oluyor.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof