Aktif Moda

Kakül Kesimi

Kakül Kesimi

Kadınlar genellikle tarzlarını değiştirmek, saç modellerini değiştirmek istediklerinde ve iddialı bir değişiklik yapmak isterlerse bunu kakülden yana kullanmaktadırlar. Eğer siz de kakül kestirmek istiyorsanız ancak size yakışmayacağını düşünüyorsanız, endişeleriniz varsa bu yazı tam da size göre olabilir. Kakül, her kadına yakışmayacağı gibi yakıştığı kadına da çok yakışabilir ve çok şık, gösterişli görünmenizi sağlayabilir. Birçok kakül modeli vardır ve yüz şeklinize göre sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz ve saçlarınız modele uygun kakül kesimi ile kestirebilirsiniz.

Farkli Kakul Modelleri - Kakül Kesimi

Kakül Kesimi Dezavantajları

Eğer kakül kestirmeyi düşünüyorsanız, mevcut saç modelinizden sıkıldıysanız, bir değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka yüz şeklinize yakışacak bir model tercih etmelisiniz. Bu modeli de kuaförünüzle ve yakın çevrenizle seçebilirsiniz. Kakül kesimi sonrası ise kakülün bazı durumlarda avantajları bazı durumlarda ise dezavantajları vardır bunlarla karşılaşacaksınız. Sizler için bu yazımızda bunlara yer vererek kestirmeden önce de bilmenizi istedik.

Kakül kestirmenin çok şık ve gösterişli görünmesinin dışında bazı dezavantajlarına geçeceğiz. Kakülleriniz alnınızı kaplayacak ve günlük hayatta, yürüyüş yaparken bir sorun teşkil etmese de hareketli olduğunuz anlarda, spor vb. aktiviteler yaparken sürekli yüzünüze gelecek ve kaküllerinizin bu şekilde yüzünüze gelmemesi için bir yol bulmalısınız. Kakül kestirdikten sonra yanınızda sürekli olarak bir saç bandı ya da bir toka bulundurmaya alışmalısınız. Kakül size çok güzel bir görünüm katsa da saçlarınızın önünüze gelmesi dışında başka dezavantajları da vardır.

Kakül Kesmenin Avantajları

Kakül kestirdikten sonra yukarıda da söylediğimiz gibi bazı dezavantajlar ve avantajlar ile karşılaşacaksınız. Yukarıda birkaç dezavantaj için örnek verdik ve sıra avantajlarına geldi. Çok şık ve güzel görünmesinin dışında başka avantajları da vardır. Kakül, saçlarınızın sürekli olarak alnınız ile temasta olduğundan dolayı ve yüzünüze sürekli değdiğinden dolayı alnınızda ve yüzünüzün başka bölgelerinde sivilceye sebep olabilir. Ancak kakülün bu konudaki avantajı ise bu sivilceleri kakülleriniz sayesinde gizleyebilirsiniz ve kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz.

Kakul Kesimi - Kakül Kesimi

Kakül Kesimi ve Bakımı

Kakül kesimi çok dikkatli ve özenli bir süreç olmalıdır. Kakülün kesimi kadar bakımı da çok önemlidir ve kaküllerinize iyi bakmazsanız eğer kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Kaküllerinizden en iyi sonucu almak istiyorsanız eğer kaküllerinizi yıkadıktan sonra hemen fön çekebilirsiniz. Yıkadıktan sonraki hemen fön çekim işlemi kaküllerinizin daha şık ve gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Daha sonra ise kakülleriniz yüzünüzün en yağlı bölgelerine değdiği için saçlarınızın kakül bölümünü geri kalanına göre daha fazla yıkamalısınız ve daha sık yıkamalısınız.

Kakullu Sac Toplama - Kakül Kesimi

Kakül Kesmeden Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kakül kesmek istiyorsanız ancak hangi modeli seçeceğinizi bilmiyorsanız çok dikkatli ve titiz davranmalısınız. Yüz şeklinize en uygun modeli seçmelisiniz yakın çevrenizden ve kuaförünüzden yardım alarak bunu yapabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlı bir ciltse ve kakül kesmek istiyorsanız yukarıda da söylediğimiz gibi yağlı cildiniz kakülleriniz alnınıza değeceği için çok fazla yağlanma yapabilir bu detaya dikkat etmelisiniz. Genelde kakül kestiren kadınların en çok şikayet ettiği dezavantaj yüzlerinin kilolu çıkabilmesidir. Bunu da bilerek kakül kestirmenizde fayda var.

Evde kakül kesecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Kakül kesimi öncesi saçlarınız kuru olmalıdır. Saçlarınızı güzelce tarayıp en üstten başlayarak öne doğru ayırmalısınız. Ön kısımdaki saçlarınızı burun hizasına kadar kısaltmalısınız. İstediğiniz kısalığı yakaladıktan sonra ise saçlarınızı bırakın ve kontrol edin. Kesim hatası gördüğünüz yerlerde düzeltmeler yapın ve kesimi tamamlayın. Kesimi tamamladıktan sonra kakülünüze şekil vermek için su ile nemlendirmekte fayda var.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.