Aktif Moda

Kar Tanesi Battaniye Yapımı – Derya Baykal Modeli

20.09.2018
707
Kar Tanesi Battaniye Yapımı – Derya Baykal Modeli

Derya Baykal ev yapımı ürünlerle birçok şey üretiyor. En son yaptığı kar tanesi battaniye modeli oldukça merak ediliyor. Oldukça şık görünümlü olan bu battaniye modeli hem bebekler hem de yetişkinler için tercih edilebilir. Bu battaniyeyi yapıp salonun koltuğunun üzerine bırakabilirsiniz. Bu sayede televizyon izlerken üşüdüğünüzde hemen üzerinize örtebilirsiniz. Koltuğunuzun üzerine serecekseniz evinizin genel dekorasyonuna uygun iki renk seçmelisiniz. Açık renkli koltuklara sahipseniz koyu renkli bir battaniye yapabilirsiniz.

Kar tanesi battaniyeyi çocuğunuz için yapmak istiyorsanız cinsiyetine göre renk seçebilirsiniz. Çocuklar için yapılan battaniye modeli biraz daha ufak boyutlarda tercih edilebilir. Genellikle 1 metreye 1 metre uzunluğundaki battaniyeler 5 yaşına kadar tüm çocuklarda kullanılabilir. Bu battaniye modelini biraz daha büyük yaparak yatağınızın üzerine serebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde yorganın üzerinden ısıtmasını kullanabilirsiniz. Üzerinize bir şey almadan uyuyamıyorsanız sıcak yaz günlerinde de tercih edebilirsiniz. Her kar tanesini farklı bir modelde de yapabilirsiniz. Bu sayede ortaya daha hoş bir görüntü çıkarabilirsiniz.

Kar Tanesi Battaniye Modelleri

Kar Tanesi Battaniye Yapılışı

Battaniyemizi yapmaya kar tanesinden başlıyoruz. Beyaz renkli iple sihirli halka yaptıktan sonra 6 zincir atıp yuvayı yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir yaparak ilk sıradaki trabzanları iki kere çıkıyoruz. Arada iki zincir ve 6 adet ikili trabzan yapıyoruz. İki kere de tırabzandan çıkıyoruz. Bu şekilde 6 kere bu işlemi yapıyoruz. İkinci sırada yukarı çıkış yapmak için üç zincir yapıyoruz. İlk boşluğa batıp ikili trabzan yapıyoruz. Bu şekilde zincir çekmeden yuvadan yuvaya atlıyoruz. İki tane ikili trabzan yapıp iki zincir çekiyoruz. Zincirimizi çektikten sonra aynı yere ikili trabzan yapıyoruz. Birleşme yerine kadar bu şekilde örgümüzü devam ettiriyoruz. Sıra sonunda iki zincir çekip yuvarlağı birleştiriyoruz. Bu şekilde ikinci sıramızı da bitirdik.

Üçüncü sırada yine dibindeki boşluğa üç kerede yaptığımız tırabzandan 3 adet yapıyoruz. Bu trabzanların üzerine iki zincir çekip üçlü üç trabzan yapıyoruz. Bu şekilde dördüncü sırayı da yapıyoruz. Trabzanlar yuvada dört adet olduğunda üç zincir çekip dörtlü trabzan yapıyoruz. Toplamda dört sıra bu şekilde ilerledikten sonra zincir çekme sayımız trabzan sayısına eşit oluyor. Dördüncü sırada trabzan araların dört zincir çekiyoruz. Bu şekilde aslında kar tanesi motifimizi tamamlamış olduk. Birleştirici rengimize geçişi dörtlü trabzanın yanından başlıyor. Her trabzan üzerine bir sık iğne yapıyoruz. Boşluk kısmına geldiğimizde boşluğa batıp ikili trabzan yapıyoruz. Hemen sonrasında ipi yanımıza alıp üçüncü boşluğa batıp üçlü trabzan yapıyoruz. Üst boşluğa batarak ikili trabzan yapıyoruz.

Farklı Kar Tanesi Battaniye Modelleri

Kar Tanesi Battaniye Modelleri

Modelimize sık iğne yaparak devam ediyoruz. Bu işlemden sonra kar tanesi iyice belirginleşmiş oluyor. Sık iğne yaptıktan sonra her yuvaya üçlü trabzan yapıyoruz. Deliklerin olduğu kısımda sık iğnenin ortasına iki zincir çekiyoruz. Aynı sık iğne yerinden tekli trabzan çıkartıyoruz. V görüntüsü oluşana kadar devam ediyoruz. Sıranın bitiminde iki motifinde tersi içte kalacak şekilde koyup sık iğne ile motifleri birleştiriyoruz. Oldukça şık bir görünüşe sahip olan bu battaniye modeli aynı zamanda oldukça da kullanışlı.

Kar tanesi battaniye modelleri için farklı renkler tercih edebilirsiniz. Kendi zevkinize uygun renklerle evinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Farklı kar tanesi yapmak için her seferinde farklı bir kar tanesi tekniği kullanabilirsiniz. Bebekler için oldukça uygun olan bu battaniye modeli mevsimlik olarak tercih edilebilir. Bebeğinizi çok fazla ısıtmayacak ancak serinden koruyacak bir battaniye arıyorsanız bu model oldukça uygun. Battaniyeler son dönemlerde oldukça pahalı olduğu için ev yapımı bu tür battaniyeler çok daha uygun fiyatlı bir şekilde üretilebiliyor.

Anlatımlardan takip etmekte zorlandıysanız aşağıdaki kar tanesi battaniye modelleri yapımı videosunu izleyebilirsiniz. Derya Baykal’ın o günkü programından alınmış olan bu videoda battaniyenin yapımını çok daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Herkesin beğendiği bu battaniye modeli ile hem kendinizi sıcak tutarsınız hem de evinizi çok güzel bir şekilde dekore etmiş olursunuz. Bu kar tanelerini çocuklar için yelek yaparken de kullanabilirsiniz. Oldukça şık ve zarif duran bir kar tanesi modeli olduğu için hem erkek hem de kız çocukları için uygun olacaktır.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof