Karıncalardan Kurtulmak Nasıl Mümkündür?

Karıncalardan Kurtulmak Nasıl Mümkündür?

Karıncalar evlerin korkulu rüyalarından biridir. Oturulan ev kaçıncı katta olursa olsun ne kadar yüksekte bulunursa bulunsun karıncalar bir şekilde evlere girebilme yeteneğine sahiptir. Peki, Karıncalardan Kurtulmak Nasıl Mümkündür? Yaz aylarında akılları kurcalayan en önemli sorulardan biri budur. Yaz aylarında toprak altlarından çıkan ve evlere davetsiz misafir olarak gelen karıncaları evlerden çıkarmak için çok uğraşılır.

Karıncalardan Kurtulmak Nasıl Mümkündür? Sorusundan önce bunun kaynağına inmek gerekir. Evdeki karıncalardan kurtulmadan önce onların artmasını engellemek, dışarıdan gelen karıncaları engellemek daha önemlidir. Karıncaların eve girmesinin nedenlerinde bakıldığında bunlardan bazıları ve genellikle en çok yapılanı yemeklerden kalan kırıntıların iyi temizlenememesidir. Bunun dışında nemli ve bitki bulunan olan evlerde de karıncalara rastlamak mümkün olabilir. Aynı zamanda evlerde açıkta kalan yiyecekler de karınca istilasına neden olabilecek sebeplerden biridir. Bu nedenle

Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Doğal elma sirkesi ve su ile hazırlanacak olan bir karışım yardımı ile karıncalardan kurtulmak mümkündür. Bu yöntem için sirke ve suyun 1/3 oranında karıştırılması ve daha sonra bu karışımın karıncaların görüldüğü bölgelere bir sprey yardımı ile sıkılması yeterlidir. Sirke kokusu birçok hayvan ve haşere tarafından sevilmez bu nedenle de onları uzak tutmaya yardımcı bir karışımdır. Bu kokunun yayılması karıncaların evden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Boraks isimli madde ile de karıncalardan kurtulmak mümkündür. Bu madde karıncaların sindirim sistemlerine ve iskeletlerine etki ederek toplu şekilde ölmelerini sağlaması ile de bilinmektedir. Karıncalar koloni halinde ve sürekli toplu halde oldukları için şekerli su içerisine bu maddeden karıştırıldığında yayılarak onarın azalmasını sağlayacaktır.

Baharatlar ile de karıncalardan kurtulmak mümkündür. Özellikle de tarçın ve karanfil ikilisinin kullanıldığı karışımlar karıncaların yuvalarının girişlerine konduğunda kokudan rahatsız olarak bulundukları yeri terk etmeleri beklenir. Bu nedenle özellikle mutfakta dolaplara ve çekmeceler tarçın ve karanfil serpilmesi karıncaların çoğalmasını engelleyecek ve hatta gitmelerini sağlayacaktır.

İlaçlama yöntemi ise artık en son çare olarak değerlendirilebilir. Piyasada bulunan karınca öldürücü ilaçlar bulunmaktadır. Bunun için ise ilaçlama firmaları ile iletişime geçmek en doğru seçenektir.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Anne Kız Elbise Kombinleri başlıklı konuda; Anne Kız Elbise Kombinleri ve Anne ve Kız Kıyafet Kombinleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.