Aktif Moda

Kaşmir Halı Modelleri

08.05.2018
744
Kaşmir Halı Modelleri

Kaşmir Halı Modelleri gerek desenleri gerek uygun fiyatları gerekse tarzları ile hanımların ve yeni gelin adaylarının gözdesi haline gelmiş durumdadır. Uzun süre de bu durum sürecek gibi görünmektedir. Kaşmir halının farklı ve birbirinden şık aynı zamanda da zarif modelleri evleri süslemeye devam etmektedir. Kaşmir Halı Modelleri aynı zamanda anti bakteriyel ve leke tutmayan özellikleri ile özellikle de çocuklu evlerin vazgeçilmez tercihi haline gelmiştir.

Dünyanın en değerli yünü olarak bilinen kaşmir yününden elde edilen Kaşmir Halı Modelleri kullanıcıların içini ısıtacak modelleri içinde barındırıyor. Odaya uygun halı seçimleri önemlidir. Bu anlamda renk ve desen uyumunun hem halı içinde hem de halının salon içerisindeki diğer eşyalar ile uyumunda aranmasıdır. Bu uyumun sağlıklı ve dekorasyon bütünlüğünü sağlayacak şekilde seçilmesi durumunda her türlü yere uyum sağlanır.

Kaşmir Halı Modelleri Seçimi

Halı seçimlerinde temel dekorasyon kuralları bulunur. Bunlara uymak her zaman avantajlı olmayı garantiler. Bu kurallardan biri salon için kullanılan kaşmir halı modellerinde mutlaka renk ve desen uyumunun hem halı içinde hem de halının salon içerisindeki diğer eşyalar ile uyumunda aranmasıdır. Bu şekilde odada bütünlük ve uyum sağlandığı için dekoratif anlamda da bütünlük sağlanmış olur. Halı seçimi genellikle halı mağazalarında halıların desen ve renkler beğenilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem özü itibariyle doğru gibi görünse de aslında eksiktir. Eksik olmasının sebebi genellikle halının açılmasından sonra duvar renkleri, mobilya renk ve desenleri, odadaki diğer aksesuarlar ile uyum problemi yaşanması ile ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda ilk kural geçerliliğini devam ettirir.

Bir diğer önemli nokta da halının kullanılacağı alanın metrekaresine uygun halıları tercih etmektir. Bazı salonlarda halılar ile zemin arasında orantısızlıklar görülmektedir. Bunların yaşanmasını engellemek amacı ile doğru ölçümler yapılmalıdır. Bazı durumlarda halıların kenarları mobilya altında kalacak şekilde kullanılmaktadır ki bu dekorasyon açısından son derece hatalı bir uygulamadır. Halılar modelini gösterecek şekilde koltukların altına gelmeyecek boyutta seçilerek döşenmelidir. Bu yüzden de bu temel iki kurala çok dikkat edilmelidir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Nevresim Takımı Modelleri başlıklı konuda; Nevresim Takımı Modelleri ve Yatak Odası Takımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof