Aktif Moda

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

20.09.2020
28
Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık saçlı kişiler oldukça güzel saçlara sahipler. Ama ne yazık ki aynı zamanda da çok zor saçlara da sahipler. Bakım yapmaktan tutun şekil vermeye kadar zor olan bu saç şekli hem kabarmaması için hem de doğal bukleleri koruması için en uygun şampuanı kullanmalıdır. Kıvırcık saçlılar için şampuan önerileri aslında oldukça temel. Çünkü kıvırcık saçlılara özel şampuanlar var.

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık saçlılara özel çok fazla şampuan var diye hepsi işe yarar kaliteli değil tabi ki. Birbirinden farklı markaların olduğu bu kıvırcık saçlılar için şampuan önerileri yazısında en etkili ve kaliteli şampuanları bulabilirsiniz. Çünkü kıvırcık saçlıların en ufak bir yanlış şampuanlamasında sönük kıvırcıklar, kabarık kıvırcıklar ve daha çok sorunlarla karşılaşabilir. O zaman hem bakımlı hem yumuşak saçlara hem de doğal buklelere sahip olmak isteyenleri fazla meraklandırmadan kıvırcık saçlılar için şampuan önerileri yazısına başlayabiliriz.

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık saçlı insanlar genellikle normal şampuan kullanmazlar. Çünkü kullanamazlar. Saçları yıpranır, elektriklenir, şekil bir hale gelir ve daha niceleri. Bunu bilen kıvırcık saçlılar gerçekten etkili şampuan arayışına geçerler. Saç şampuanı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey saçın kurutmayan aksine canlı olması için nemlendiren ve saçlarınızı yeterince beslemesidir. Özellikle sülfat içermeyen aksine bakım yapan yağlar içeren şampuanlardan seçmelisiniz. İçerdiği yağ sayesinde saçlarınızın eksik olan bakımı sağlanacak ve saçlarınız daha canlı görünecektir. Özellikle saçların elektriklenmesini ve yumuşak olmasını sağlar. Ayrıca saçlarınız daha kolay şekil alacak hale gelecektir.

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Saç şekliniz size saçınızın yapısı hakkında bir şeyler anlatmak istiyor olabilir. Mesela saçınızda eğer çok sık bukleler varsa bu saçınızın ince yapılı olduğunu ve saçınızın çok çabuk kırılabileceğini gösteriyordur. Özellikle de saçlarınızı sık sık düzleştirmek için yüksek ısıya maruz tutuyorsanız saçınız daha çabuk yıpranır ve daha çabuk yanar. Bu yüzden saç tipiniz bu şekilde ise kullanacağınız saç şampuanı saçlarınızı beslemeli ve güçlenmesini sağlamalı. Böyle bir yapıyı da kremsi dokuya sahip olan saç şampuan önerileri sağlayabilir. Kesinlikle bu şekilde olan şampuanlardan almalısınız.

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık Saçlılara Özel Kérastase Discipline Curl Idéal Temizleyici Krem

İsminden de anlayacağınız üzere bu şampuan sadece kıvırcık saçlılar için tasarlanmıştır. İlk yıkamadan sonra bile hemen etkisini gösteren bu şampuan saç bakım konusunda en iyilerinden biri. Saçınıza yumuşak yapıp oldukça sağlıklı gösterdiği yetmiyormuş gibi bir de saçlarınızdaki bukleler belirgin değil ise onları ortaya çıkarıyor. Böylelikle hem sağlıklı saçlarınız hem de belirgin bukleli saçlarınız oluyor. Bu saç şampuanı saçınızı oldukça güzel gösterecek.

Ceviz büyüklüğünde ki şampuanları 3 – 4 kere saç derinize masaj yapar gibi uygulayın. Tüm saç derinize yaptığınızdan emin olduktan sonra saçlarınızı ılık su yardımı ile durulayın. Saçlarınızı tarayıp kurulayın. Daha sonrasında bu güzel saçlarınızın tadını çıkarın.

Kıvırcık Saçlılar İçin Şampuan Önerileri

Elseve 3 ü 1 arada Krem Şampuan

Demin yukarıda da bahsettiğim gibi sülfat içermeyen şampuanları kullanmalıyız. Çünkü sülfat saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Sülfat içermeyen ve bir de saçları nemlendirip bakım yapan elseve 3 ü 1 arada kem şampuan hakkında bilmeniz gereken bir şey daha var. Bu şampuan köpüksüz şampuan. Bu da saçlarınızın daha uzun ömürlü temiz kalmasını sağlıyor. Ayrıca bu şampuan ile saçlarınız dipten dibe bakım yapıyor. Özellikle içerdiği yağlar sayesinde saçlarınızın sağlıklı uzamasını, daha canlı görünmesini, bukle belirginleştirme ve saçlarınızın kabarıp elektriklenmesi gibi olumsuzlukları bitiriyor. Eminim bu şampuanlardan sizde bizim kadar memnun kalacaksınız.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2021 En Güzel Mayo Modelleri başlıklı konuda; 2021 En Güzel Mayo Modelleri, 2021 Mayo Modelleri ve Mayo Modası hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof