Aktif Moda

Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar

03.12.2020
175
Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar

Kızıl ve bakır saçlar çok güzel görünse de bakımı aslında çok zor. Düzenli olarak bakım yapmanız, boyasını sürekli tazelemeniz ve doğal doğal bakımlar yapmanız gerekmektedir. Açıkça söylemeliyim ki kızıl ve bakır saçlar için bakımlar denildiğinde tüm sayfayı dolduracak kadar öneri var. Fakat biz en etkili ve yapması en kolay olan bakımlara bakacağız. Böylece kesinlikle hem çok seveceksiniz hem de çok faydasını göreceksiniz. Unutmayın ki saç renginiz kızıl ve bakır olmasa bile bakım yapmak hatta doğru bakımı yapmak çok önemlidir.

Bakir Rengi Sac Kime Yakisir - Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar

Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar ve Tüyolar

Kızıl ve bakır saçlar için bakımlar çok önemli. Fakat öncesinde saçı nasıl doğru kullanmalıyız bilmelisiniz. En önemli ve bilindik teknikte saçınızı yıkama zamanınız. Mesela saçınızı sürekli yıkarsanız saçınız yıpranıp ölecektir. Özellikle de saç yapınız ince ise. Çünkü saçınızı sürekli yıkarsanız ince saçlar daha çok kabarır ve mahvolacaktır. Özellikle çok bilinmese de saçınız yıkamadığınızda saç dibinizde oluşan yağ sizin saçınıza çok yararlı olacaktır. Bakım etkisi yapacaktır. Özellikle de saçınızı boyadıktan sonra hemen yıkamayın. Çünkü biraz zaman geçtiğinde saç boyası saç teline daha güzel oturacaktır. Bir süre bekledikten sonra saçınızı yıkamak istediğinizde boyalara dayanıklı saç şampuanı ile yıkamak saçınız için daha faydalı olacaktır. Bu tüyoyu bildikten sonra saçınız hem daha sağlıklı olacak hem de boyası daha da uzun süre dayanacaktır.

Kizil Renk Sac - Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar

Kızıl ve Bakır Saçlılar Nelerden Uzak Durmalı

Tabii ki de kızıl ve bakır saçları kullanmak çok kolay değil. Özellikle de kızıl ve bakır saçlar için bakımlar hiç kolay değildir. Önemli noktalara dikkat etmeniz sizin için çok fayda sağlayacaktır. Tabii ki almanız gereken bir ton önlem var. Mesela güneşe çok çıkmamalısınız. Özellikle öğlen güneşin tepede olduğu vakitlerde çıkmanız rengini solduracaktır. Eğer çıkacaksanız güneş şemsiyesi, şapka ve eşarp kullanarak güneş ışığının saçlarınıza ulaşmasına engel olmalısınız. Eğer ki öyle bir şey kullanmak istemiyorsanız ve kullanmayacaksınız saçınızı sürekli boyamak zorunda kalacaksınız. Bu durumda da saçınızı boyamak zorunda kalacaksınız ve saçınız yanacak. Eminim çok mutlu olacaksınız.

Onun dışında da dikkat etmeniz gereken tek kural kesinlikle bu değil. Özellikle yazın havuza girmemelisiniz. Havuz suyunda bol miktarda klor bulunur. Bu klor hem saçınızı yıpratır hem de saçınızın boyasını akıtır. Bu durumda da saçınıza çok yoğun ve sağlıklı bir şekilde bakım yapmalısınız. Eminim çok güzel olacaksınız ve saçınız çok sağlıklı olacaktır.

Bakir Renk Sac Bakimi - Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar

Ek Olarak Kızıl ve Bakır Saçlar İçin Bakımlar Neler Olacaktır?

Eğer ki kızıl ve bakır saçlara sahipseniz o zaman çok uzun zaman bakım yapmamız gerekecek. Bunu doğru kozmetik malzemeler ile doğru zamanda yapacağız. Hem çok sağlıklı saçlara sahip olacağız hem de saçlarımızın rengini koruyabileceğiz. Ayrıca bunu çok uygun fiyatlı kozmetik malzemeleri ile yapacağız. Örneğin duştan çıktıktan sonra saçınıza yumuşak havlu darbeleri ile kurulamalısınız. Ayrıca uzun süre saçınızı havluda tutmamalısınız. Aksi halde saçınızdaki boya havluya akacaktır. Eğer sinüzitim var kurutmadan yapamam derseniz o zaman saçınızı düşük dereceye alarak kurutmalısınız. Saçınızı böylelikle yakmamış olursunuz.

Kurutmadan önce ya da havluya sarmadan önce saçınıza bakım kremleri uygulamalısınız. Mesela saç boyanızı koruyacak saç spreyleri sıkarak hem saçınızın boyasını korumuş olursunuz hem de kolay taranmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de gerçekten yorumları iyi olan Loreal, Dove gibi markaları tercih etmeniz saçınızın sağlığını çok iyi koruyacaktır. Lakin en çok dikkat etmeniz gereken olay saç boyasını korumasıdır.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.