Aktif Moda

Kürtaj Fiyatları 2020

19.01.2020
431
Kürtaj Fiyatları 2020

 

Günümüzde bilinçsiz ve korunmasız cinsel ilişkiler birçok bireyi kürtaj olmaya itiyor. Bireylerin bilinçsizce davranması beraberinde birçok sıkıntıyı getiriyor. Kürtaj işlemi bu sene yarı yarıya artmış ve Kürtaj Fiyatları 2020 yılında 700 ile 3000 ₺ arasında değişim göstermektedir. Bulunulan duruma, anne ve bebeğin sağlığına, bebeğin kaç haftalık olduğuna göre işlem ve fiyatta değişim söz konusudur. Kürtaj yaptıranın günah olunduğu bilinse de korunmasız ve bilinçsiz gerçekleşen cinsel ilişkiler evli ya da evli olmayan insanları kürtaj yaptırmaya itse de bu sene fiyatlar daha da artarak aslında caydırıcı olmaya çalışılmıştır.

Kürtaj Fiyatları 2020 de artarken önemli olan aslında bireylerin bilinçlendirilmesidir. Özel hastanelerde ve özel kliniklerde fiyatlar birçok değişkene bağlı olarak değişir. Bu gibi yerlerde fiyatlar ortalama 500 – 700 ₺ ya da 2500 – 3000 ₺ arasında değişmektedir. Devlet hastanelerinde ise fiyatlar daha ucuz olarak gösterilebilir. SGK hastanelerinde fiyatlar özel hastanelere göre çok daha uygun ve ortalama 150 ₺ ile 700 ₺ arasında değişiyor. Bu anlamda daha uyguna böyle birişlem yaptırmak için devlet hastaneleri daha çok tercih ediliyor.

Kürtaj Fiyatlarındaki Değişikliğin Nedenleri

Kürtaj fiyatları, işlemin uygulanacağı hastanenin nitelikleri, yine hastanenin sahip olduğu tıbbi teçhizat ve kullandığı malzemelerin kalitesi, çalıştırdığı doktorların nitelikleri ve ameliyat esnasında kullanılacak anestezi yöntemi, anne ve bebeğin sağlığı gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm bunların yanında kürtaj olacak olan anne adayının da özel istekleri devreye girebilir. Bu durumda da istekler doğrultusunda ve diğer tüm sebepler göz önünde tutulacak şekilde bir fiyat belirlenir. Yapılacak muayene, ultrason ve uygulanacak kürtaj işleminden bir hafta sonraki yapılacak kontrol için verilecek ücret, eğer işlem uyutularak gerçekleşecek gibi ise anestezi ücreti ve bu işlemin hastanede yapılması isteniyorsa hastaneye verilmesi gereken otelcilik ücretleri, bu fiyatları oluşturan faktörleri belirler. Tabi ki özel hastanelerde bu fiyatlar devlet hastanelerine göre çok fazla olduğu barizdir. Bunun için de iyi bir araştırma yapılmadan bu tarz işlemlerin yapılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Erkekleri Etkilemenin Yolları başlıklı konuda; Erkekleri Etkilemenin Yolları hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof