Aktif Moda

Likit Göz Farı Nasıl Uygulanır?

23.08.2019
185
Likit Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Makyaja yeni başlayanlar için göz farı uygulaması oldukça zorlayıcı gelebilir. Yeni başlayanlar için likit göz farları oldukça kolay gelecektir. Likit göz farlarının sürümü oldukça kolaydır ve kalıcıdır. Likit göz farı nasıl uygulanır? Likit göz farı makyajında genellikle tek renkli makyajlar tercih edilir. Kusursuz bir göz makyajı oluşturmak için göz kapağınızın üzerine farı sürüp fırça ile yaymalısınız. Likit far kullanırken far bazı kullanmanıza gerek kalmaz. Özellikle kısa kıl fırçaları kullanarak farı çok daha iyi yedirebilirsiniz.

Likit Göz Farı Uygulaması

Likit Göz Farı Uygulaması

Tek renk göz makyajı yapacaksanız göz renginiz ya da kıyafet kombininiz ile uyumlu olmalıdır. Sonbahar döneminde toprak rengi yoğunlukta makyajlar yapmalısınız. Sütlü kahve ya da acı kahve tonlarında bir renk tercih edebilirsiniz. Bu makyajı uygularken kaş altına ışıltılı bej ya da kemik tonlarında bir far tercih edebilirsin. Bu sayede kaşlarınız daha kalkık ve çekici görünecektir. Likit göz farı nasıl uygulanır? Likit göz farını sadece makyaja yeni başlayanlar değil, pratik ve hızlı makyaj yapmak isteyen herkes kullanabilir.

Likit göz farını göz kapağınıza uyguladıktan sonra kısa düz kıllı bir fırça ile gözlerinize yayabilirsin. Farınız açık tonlardaysa gözün katlanma yerine bir iki ton koyu toz far sürüp gölge oluşturabilirsin. Bu sayede gözlerin daha çekici ve büyük görünebilir. Likit farlara alternatif olarak krem farları da tercih edebilirsin. Krem farlar genellikle açık ve ışıltılı renklerden oluşuyor. Özellikle kaş ve göz mesafesi kısa olan bayanlar açık renkli krem farları tercih edebilirler.

Likit Göz Farı Uygulaması 2020

Likit Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Likit far kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de göze eşit bir şekilde yayılmasını sağlamak. Bunun için fırçanın ucuna çok az bir ürün alarak azar azar yedirebilirsiniz. Ayrıca homojen bir dağılım için geniş uçlu fırçaları tercih edebilirsin. Bu sezonun en çok tercih edilen likit far renkleri pembe tonları. Daha çok bahar ve yaz rengi gibi gelse de sonbahar ve kış döneminde ede tercih edilebilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 En Trend Erkek Parfümleri başlıklı konuda; 2020 En Trend Erkek Parfümleri, Burberry Classic Erkek Parfümü ve Calvin Klein Euphoria Erkek Parfümü hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof