Aktif Moda

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

30.10.2020
26
Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

En iyi fondöten kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun sebebi herkesin cilt yapısı farklılık gösterir. Mesela en yakın arkadaşınız için uygun olan en iyi fondöten ne yazık ki sizin için oldukça kötü olabilir. Bu yüzden doğru fondöten seçmek en önemlisidir. Doğru yerden alınmayan fondötenler sizlerin sağlığı için çok büyük risk teşkil eder. Bu sorun cilt kanserine kadar gitmektir. Bu yüzden Mac en iyi fondöten hangisidir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Size Mac mağazasının sık satılan fondötenlerinin ne işe yaradığını söyleyerek size yardım edeceğiz.

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

Mac En İyi Fondöten Hangisidir Sorusunun Cevabı: Pro Longwear

Mac en iyi fondöten hangisidir diye soru sorulduğunda akla ilk gelen cevap Pro Longwear olacaktır. Tabii ki yağlı bir cilt yapısına sağlayabilirsiniz. Eğer kuru bir cilt yapınız varsa o zaman altına nemlendirici sürseniz bile ne yazık ki yağlı ciltlerde durduğu kadar güzel durmayacaktır. İçerisinde SPF 10 bol miktarda içeriyor. Özelliklede bu özellik yazın fondöteninizin akmamasını sağlayacak. Uzun süreli bir kapatıcılık ile işinize oldukça yarayacaktır. Ayrıca kapatıcılığı gayet ideal düzeydedir.

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

Mac En İyi Fondöten Full Coverage

Tüm ciltler için uygun olan Mac en iyi fondöten hangisidir dendiği zaman tabii ki akla ilk önce gelen isim Full Coverage oluyor. Hem cilde ağırlık hissi bırakmıyor hem de her cilt yapısı için uygundur. Ciltteki lekeyi, sivilceyi çok iyi kapatmamaktadır. Kesinlikle suya dayanıklı olması ile yüzünüzde uzun süre kalıcı olacağından oldukça eminim. Burada kullanıcı tavsiyesi olarak şunu önerebilirim. Fondöten şişede sıvı halde bulunmadığı için pudra yapısında olduğu için süngeri ıslatıp kullanmanız fondötenin yapısının daha ince olmasını sağlayacaktır.

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

Mac En İyi Fondöten Hangisidir Diyenlere Studio Sculpt

Studıo Sculpt fondöten Mac mağazasının en sevilen fondötenlerinden biridir. Üzerinde oldukça ilgi olan bu fondöten kesinlikle tüm güzel övgüleri hak etmektedir. Fakat eğer cilt yapınız yağlı ise hemen mutlu olmayınız. Çünkü bu fondöten daha çok kuru ciltlere hitap etmektedir. İçerisinde bulunan nemlendirme özelliği ile cildinize hem nem sağlayacak hem de daha çok saten bir görünüm elde edeceksiniz. Diğer Mac fondötenler gibi uzun süre kalıcılık sağlayan bu fondöten ayrıç suya dayanıklıdır da. Eğer porselen görünüm elde etmek isterseniz fondöteni iki kat sürebilirsiniz. Parlak bir görünüm sağlayacağı için eminim hoşunuza gidecektir.

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

Mac En Sevilen Fondöteni Matcmaster

Fondöten sürdüğünüz belli olmasın istiyorsanız hatta daha da önemlisi cildinizde bir ağırlık hissi olmasın istiyorsanız kesinlikle tercihiniz Mac fondötenleri arasına Matcmaster olmalıdır. İçerisinde ki SPF 15 ve yarı saydam pigmentler bulunuyor. Bu yarı saydam pigmentler sayesinde cildinizdeki ton farklılığı ortadan kalkıyor. Ayrıca cildinizde mat bir görünüm sağlıyor. Tek kat sürmeniz halinde de cildinizde var olduğu belli bile olmuyor. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar genellikle fondöten kullandığında üzerine pudra sürüyor. Fakat Mac’in Matcmaster fondöteninde böyle bir şey yapmanıza gerek yok. Eğer cildiniz inanılmaz kuru değilse rahatlıkla kullanabileceğiniz bu fondöteni kullanıcılar şiddetle tavsiye ediyor.

Mac En İyi Fondöten Hangisidir?

Mac En İyi Fondötenleri Hangisidir: Studio Fix Powder Plus Foundation

Studio Fix Powder Plus Foundation her ne kadar sevilen bir fondöten olsa da ne yazık ki kuru ciltler için uygun değil. Normal ciltlerde ise mimik çizgileri yapıp oldukça kalın görülebiliyor. Bunu önlemek için üzerine fix+ kullanmalısınız. Yani kısaca tamamıyla yağlı ciltler için yapılmış bir fondöten. 8 saat kalıcılığı ile sizi etkileyeceğine emin olduğumuz bir fondöten.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Trend Topuz Saç Modelleri başlıklı konuda; Bale Topuzu Nasıl Yapılır, topuz modelleri ve topuz saç modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof