Aktif Moda

Makyaj Yapma Teknikleri

27.06.2018
510
Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ancak makyaj doğru bir şekilde yapılmadığı takdirde sizi oldukça gülünç durumlara sokabilir. Makyaj sadece kusurları kapatmak ve hatları belirginleştirmek için tercih edilir. Makyajın ciltte maske gibi durmaması için yapılacak ilk şey cildi güzelce nemlendirmektir. Neme doymuş olan bir ciltte makyaj sonrasında parlamalar, akmalar görülmez. Günlük hayatınızı kurtaracak basit makyaj yapma teknikleri;

Doğru Fondöten Tercihi

Cilt tonunuza uygun bir fondöten ile doğal görünümünüzü bozmadan kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Kompakt fondöten dışındaki tüm fondötenleri eliniz ile yayabilirsiniz. Elin ısısı ile fondöteni cildinize çok daha rahat bir şekilde yedirebilirsiniz. Fondöten nemli bir sünger ile yayılırsa daha profesyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz. İlk başta çok fazla fondöten ile başlamak yerine adım adım arttırarak kontrollü bir uygulama yapmalısınız.

Rimel Kullanımı

Doğal Bir Göz Makyajı

Göz makyajında ilk amaç abartıya kaçmadan bakışları ön plana çıkarmaktır. Göz makyajınızda tek renk far kullanımını tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir far gözünüzün daha açık ve büyük görünmesini sağlar. Göz makyajınıza rimel ekleyerek çok sade ve doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Rimelin ikinci katını sürmek için kirpiklerinizin iyice kurumasını beklemelisiniz. Uygulama esnasında bulaşan parçalar için kulak pamuğunu kullanabilirsiniz.

Makyaj Uygulamaları

Doğal Görünümlü Kaşlar

Kaşlar görünümünüzü oldukça etkiler. Doğal görünümlü kaşlar daha genç görünmenizi sağlar. Etkileyici bakışlar için kaşlarınız arasındaki boşlukları doldurmanız yeterli olacaktır. Abartı kaşlar oldukça yaşlı ve çirkin bir görünüme sahip olmanıza neden olur. Kaşları doldurmaya aşağıdan yukarıya doğru başlamalısınız.

Doğal Görünüm Makyaj

Doğru Renk Allıklar

Ten renginize uygun bir allık seçimi doğallığınızı koruyacak. Gece makyajında daha koyu bir allık tercih edebilirsiniz. Doğal bir allık görünümü için yumuşak ve uzun kıllı bir fırça kullanabilirsiniz. Allıkta pembe ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullanmanız gerekenden fazla allık kullanırsanız nemli bir süngerle dağıtabilirsiniz.

Makyaj Yapma Teknikleri

Ruj Seçimi

Gündelik makyajınızda doğal ve dikkat çekmeyen renkteki rujları tercih edebilirsiniz. Dudağınızın rengine yakın renklerdeki rujları kullanarak dudağınızı dolgun gösterebilirsiniz. Özel gecelerde kırmızı gibi dikkat çeken renkleri kullanabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof