Aktif Moda

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

19.05.2018
528
Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı genellikle mide üşütmelerinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bunun dışında araba tutması ya da hoş olmayan koku gibi dış etkenlerden kaynaklanan durumlarda da görülebilir. Ekstra olarak bazı psikolojik durumlarda sinir, stres veya heyecan gibi ya da gebelik durumlarında da mide bulantıları meydana gelebilir. Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Dendiği zaman bazı bitkisel yollarla geçirilmesine karşın doktor gözetiminde olmak gerektiğini de unutmamak gerekir.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Sorusunda akla ilk önce nane limon gelir. Nane limon genellikle mide üşütmelerinde kaynatılarak çay şeklinde tüketilen bir bitkisel yöntemdir. Nane limon aynı zamanda normal zamanlarda da kullanılabilir. Bitki çayı olarak tüketilerek rahatlamayı da sağlar.

Mide bulantısı herkeste görülebilen ve oldukça yaygın olan bir durum olsa da sindirim sistemi problemleri, iç kulak sorunları, kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon veya şeker hastalığı olan kişilerin yanı sıra kokular ve hoş olmayan görüntülere karşı aşırı hassas bir yapıya sahip olanlarda da görülmektedir. Bu da hassaslıktan kaynaklandığı için çok da uzun sürmez. Temiz havaya çıkmak böyle durumlarda tek çözümdür.

Mide Bulantısına İyi Gelen Şeyler

Sıvı kaybetmek de mide bulantısını tetikleyen durumlardan biridir. Bu nedenle sıvı tüketmek iyi gelecektir. Burada sıvıdan kasıt aslında sudur. Su tüketmek önemlidir. Zencefil ve lavanta koklamak da yine mide bulantısına iyi gelen bazı etmenlerdendi. Eğer çayı varsa (zencefil veya lavanta) o da iyi gelecektir. Naneli şeker veya sakız da ferahlatarak mideyi rahatlatacak olan diğer bir öneridir.

Mide bulantısını bastırma yöntemlerinden biri de tuzlu bir şeyler atıştırmaktır. Tuzlu bisküvi, tuzlu kraker ya da peynir ekmek tüketilerek mide bulantısını geçirebilmek ya da en azından azaltabilmek mümkündür. Birkaç dilim elma yemek de mideyi rahatlatıp bulantıyı azaltmak mümkündür.

Kemoterapiye bağlı mide bulantısında yoğurt çok faydalı bir seçenek olabilir. Hem mide bulantısı hafifler hem de kemoterapinin yok ettiği bakterileri geri kazanmak mümkün hale gelir. Mide bulantısından sonra istifra edilmiş ise vücut susuz kaldığından karpuz tüketmek de iyi gelecektir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı? başlıklı konuda; Hibiskus Çayı, Hibiskus Çayı Faydaları ve Hibiskus Çayı Mucizevi Bir Savaşçı Mı? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof