Nişan Yüzükleri 2019 Modelleri

Nişan Yüzükleri 2019 Modelleri

Evlilik için atılan ilk adım olan nişan oldukça önemli bir etkinliktir. Çiftler nişan için genellikle tek taş ya da alyans kullanmayı tercih ediyorlar. Genellikle gümüş modeller tercih edilse de son dönemlerde popüler olan pembe altın da en çok tercih edilen yüzük modellerinden. Nişan yüzükleri modelleri arasından kendi tarzınıza en uygun olanı tercih etmelisiniz. Son dönemlerde aynı yüzük yerine farklı modeller de tercih edilmeye başlandı. Eğer tek taş modelleri arasından tercih edecekseniz müstakbel eşiniz sade modelleri tercih edebilir.

Alyans modelleri genellikle nikah döneminde tercih ediliyor. Bu nedenle altın bir yüzük tercih etmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Beyaz altın hem erkekler hem de kadınlar için daha uygun. Kadınlar için taş işlemeleri bulunan yüzükler ile erkekler için işlemesiz sade yüzükler tercih edilebilir. Yüzük tercih ederken elinizin şekline göre bir yüzük seçmelisiniz. Böylece elinizde fazla kaba durmayan ve daha rahat edeceğiniz bir yüzük modeli tercih edersiniz. Yüzük takarken elin rahat etmesi oldukça önemlidir.

Kadın Nişan Yüzükleri

Yeni Moda Nişan Yüzük Modelleri

Son dönemlerde vintage ve eski görünüm havası oldukça yaygınlaşmış durumda. Yüzüklerde de genellikle 70 ve 80’lerin o ince zarif havasını görmek mümkün olabilir. Eğer kalın nişan yüzüklerinden hoşlanmıyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. İnce alyanstan yapılan bu modellerde tek taşlı modeller de bulunuyor. Farklı değerli taşlarla yapılan yüzük modelleri de son dönemde oldukça popüler oldu. Safir, zümrüt, yakut ve ametist gibi değerli taşlardan yapılan yüzükleri tercih ederek farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

İçerisinde beyaz ve sarı altın içeren nişan yüzükleri de oldukça hoş görünüyor. Eğer iki yüzüğün de taşlı olmasını istiyorsanız bu modellere bakmalısınız. Taş dışında farklı işlemeleri de bulunan bu yüzük modeli son dönemde oldukça popüler olmaya başladı. Kalın olduğu için parmak yapısı biraz daha geniş olanlar için bu yüzük oldukça ideal olacaktır. Yüzüğün üzerine isterseniz isimlerinizi ya da tarihi yazdırabilirsiniz. Eğer isterseniz 3 katmandan oluşan ve tarih gösteren yüzük modellerini de tercih edebilirsiniz.

Altın ve Beyaz Altın Nişan Yüzükleri

Nişan Yüzüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişan yüzüğü seçerken elinizden geldiği kadar çok kuyumcu dolaşmalısınız. Kuyumcu çok beğendiğiniz bir yüzük için çok fiyat verdiyse muhtemelen sizi caydırmak ve elindeki ucuz ürünleri satmak için yapıyordur. Bu nedenle çok iyi araştırma yapmalısınız. Beğendiğiniz bir yüzüğü başka bir yerde çok daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Eğer kendiniz özel yapım bir yüzük yaptıracaksanız iyi bir kuyumcu bulmanız gerekiyor. Birçok kuyumcuyu gezip fiyat almak zorunda kalabilirsiniz. Alacağınız yüzük elinize tam oturmalı ve ağır gelmemeli.

Kuyumcular genellikle Osmanlı tarzı yüzükler diye insanlara çok ağır yüzükler satabiliyorlar. Fakat belirli bir süre sonunda elinizi rahatsız edecek ve günlük işlerinizi engelleyecek bir yüzük satın almamalısınız. Tam tur taşlı yüzüklerde taşların düşmesi çok sık bir şekilde yaşanıyor. Bu nedenle bayanlar için tek taş yüzük modellerini tercih ediyoruz. Tek taş için yüzüğünüzün maksimum 1 ya da 2 karat olması gerekiyor. Çok büyük taşlı yüzükler elinizi çok kaba gösterebilir.

Taş İşlemeli Nişan Yüzükleri

Nişan Yüzükleri

Nişan yüzüğünüzde pırlanta yerine farklı bir taş tercih ederek herkesten farklı özel bir yüzüğe sahip olabilirsiniz. Beyaz altın ile birlikte ametist, lapis, amber gibi taşlar çok iyi görünüyor. Eğer pembe rengi çok seviyorsanız rose pırlanta taşlardan kullanabilirsiniz. Eğer düğününüz öncesinde yüzüğü satmayı düşünüyorsanız geçici bir süre farklı bir yüzük modeli de takabilirsiniz. Son dönemlerde altın fiyatlarının artması ile birlikte evlenecek olan çiftler nişan yüzüklerini nikah alyansı olarak tercih ediyorlar. Eğer siz de böyle bir tercih yapmayı düşünüyorsanız bol bol yüzük denemelisiniz.

2019 nişan yüzük modelleri genellikle sade ve işlemesiz modellerden oluşuyor. Yüzük alırken kendi parmağınızın şekline göre yüzük tercih etmelisiniz. Böylece daha doğru bir tercih yapmış olursunuz. Herkesten farklı yüzük modellerini seçerek çok özel ve anlamlı bir yüzük modeli tercih edebilirsiniz. Nişanda geçici bir yüzük takacaksanız yüzüğünüzü beyaz altın ya da gümüş olarak tercih edebilirsiniz. Gümüş yüzükler altından daha ucuz olduğu için son dönemde çok sık tercih ediliyor. Gümüş yüzüklerde de taşlı modellere bakabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Dekolteli Gelinlik Modelleri başlıklı konuda; Dekolteli Gelinlik Modelleri, Prenses Gelinlik Modelleri ve Straplez Gelinlik Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.