Aktif Moda

Örgü Battaniye Modelleri

09.04.2018
965
Örgü Battaniye Modelleri

Örgü Battaniye Modelleri günümüzde çok fazla kullanılan eşyalardan değil gibi görünse de aslında kullanım kolaylığı ve kullanım alanları açısından oldukça rahat modellerdir. Örgü Battaniye Modelleri daha çok bebek battaniyelerinde kullanıldığı gibi dekor amaçlı veya nostaljik bir hava katmak amacıyla da kullanılır.

Tığ işi battaniyeler diğer battaniyelere göre daha çok tercih edilen battaniye modellerindendir. Çağımızda her istenilen eşyaya kolaylıkla ulaşılması eski zamanlarda halk arasındaki kıymetini koruyan el işi battaniyeler gibi uğraşlara ilgiyi azaltmıştır. Ancak bazı nostaljik havayı seven evlere hala tığ işi battaniyelere rastlanabilir. Örgü Battaniye Modelleri dekor amaçlı ve bebekleri sarmak, örtmek için kullanılır. Aynı zamanda çok sıcak tutan bir yapıdadır.

Tığ İşi Battaniyeler

Tığ işi battaniyelerde genelde küçük parçalar şeklinde örülür. İstenen model ve renklerde örülen küçük parçalar daha sonrasında birleştirilerek battaniye haline getirilir. Normal yünden örülen battaniyeler daha sıcak tutacaktır. Tığ işi olanlar delikli olacağından daha çok hava almaya müsaittir.

Örgü battaniyelerin en büyük avantajı da istenen boyutta ayarlanabilmesidir. Ayrıca istenen desenin de battaniyeye uygulanması da yine örgü battaniyelerin en büyük avantajlarından biridir. Bu desenler istenirse tığ ile örülüp battaniye bitimi eklenebilir. Çocuk battaniyeleri için tığ işi modeller ya da desenler kullanmak çok güzel bir görüntü elde edilmesine olanak sağlar. Çocuk battaniyelerinde genellikle hayvan figürleri kullanılır. Bu şekilde hem çocukların hoşuna gider hem de kullanım açısından da kolay bir ürün elde edilmiş olur.

Gün boyu iş stresinin altında yıpranan büyüklerimiz çocuk sahibi olmalarıyla da uyuyacak belki bir kaç saatlik uykuyu da çocuklarına feda ettiklerini dile getirip hala gözlerinde o dönemlerin yaşını bulmak imkânsız değildir. Örgü battaniyeler aynı zamanda hobi olarak da yapılabilir. Farklı modellerde, desenlerde ve hayvan figürlerinde battaniyeler örerek, hem zamanınızı değerlendirebilirsiniz hem de satış yapabilir, yakınlarınıza hediye edebilirsiniz.

Tığ işi battaniyeler çocuklar için ise örtü olarak da kullanılabilir. Dekoratif oldukları için yatakların veya karyolanın üzerine serilerek değerlendirmek mümkündür. Örgü Battaniye Modelleri aynı zamanda ekonomik anlamda da avantajlıdır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof