Aktif Moda

Örgü Çamaşır Sepeti Modelleri

20.08.2018
758
Örgü Çamaşır Sepeti Modelleri

Penye iplerden birçok şey yapabilirsiniz. Eğer evinizde plastik sepet kullanmak istemiyorsanız penye ip ile yapılmış örgü sepet modellerini tercih edebilirsiniz. Örgü sepetler çok kullanışlı olduğu için neredeyse tüm evlerde bulunuyor. Normal iplere göre daha kalın bir ip modeli olan penye ipler ev eşyası olarak daha dayanıklıdırlar. Örgü çamaşır sepetleri yaparak çocuklarınızın odasını daha toplu tutmasına yardımcı olabilirsiniz. Farklı desenlerde ve şekillerde yapılabilen sepet modelleri çocuklar için de uygun hale getirilebilir. Örgü çamaşır sepeti modelleri her ortama uyumlu olacak şekilde yapılabilir.

Çocuğunuzun sevdiği hayvanlardan örgü sepet modelleri çıkarabilirsiniz. Kedi, kuş, köpek gibi sevimli hayvanların yanı sıra kaplumbağa gibi hayvanları da yapabilirsiniz. Eğer çocuklarınız eşyalarını dağıtarak kullanıyorsa bu sepet modelleri onların ortalığı toplu tutmasına yardımcı olacaktır. Penye ip kalın olduğundan hata yaptığınızda çok kolay bir şekilde geri dönebilirsiniz. Hemen hemen her yerde bulunan penye iplerden yaptığınız sepet modellerini satarak ev ekonomisine de katkıda bulunabilirsiniz. Yeni başlayanlar için çok kolay bir örnek olan örgü çamaşır sepeti modelleri evde oldukça şık bir görünüm yakalamanızı da sağlayacak.

Dikdörtgen Örgü Sepet

Örgü Çamaşır Sepeti Nasıl Yapılır?

Örgü çamaşır sepeti yapımı daha önceki yazımızda açıklamıştık. Eğer tığ tekniklerini biliyorsanız örgü çamaşır sepeti modelleri yaparken çok fazla zorlanmazsınız. Tığ tekniklerinde yeniyseniz penye ip ile daha basit şeyler üzerinde çalışabilirsiniz. Tekniklere ne kadar alışırsanız o kadar pratiklik kazanırsınız. Elinizin hız kazanması için bol bol pratik yapmalısınız. Yazının altındaki galeride yeni başlayanlar için oldukça basit sepet modelleri de yer alıyor. Bu sepet modelleri ile evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha büyük çamaşır sepeti modeli yapmak istiyorsanız tekniklerde daha uzmanlaşmış olmanız gerekiyor. Örgü çamaşır sepeti yapımında en çok kullanılan teknikler sihirli halka, sık iğne, arttırma ve azaltma teknikleridir. Bu tekniklerde pratiklik kazanmak için dantel ipliğini de kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için desenli çamaşır sepeti yapmak istiyorsanız mutlaka arttırma ve azaltma tekniklerini iyi bilmelisiniz. Örgü çamaşır sepetleri çocuğunuza hiçbir şekilde zarar vermez. Plastik sepetlerden daha ucuza mal edeceğiniz için aynı zamanda tasarruf da yaparsınız.

Örgü Sepet Modelleri

Renkli Çamaşır Sepeti Modelleri

Farklı renklerin bir arada kullanıldığı örgü çamaşır sepeti modelleri çocuklar tarafından daha çok beğeniliyor. Bu çamaşır sepetlerini yaparak oyuncak sepeti olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz üzerine ponpon ya da kuzu gibi motifler ekleyerek daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz bu çamaşır modelini çok beğenecek ve odasını sürekli toplu tutmak isteyecektir. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak birden fazla rengin bir arada bulunduğu sepetleri kirli sepetiniz olarak kullanabilirsiniz. Bütün ev halkı bu çamaşır sepetini severek kullanacaktır.

Renkli çamaşır sepetleri bulunduğu ortama farklı bir hava katacaktır. Kendiliğinden deseni bulunan ip modellerini tercih ederek çamaşır sepetinizi oluşturabilirsiniz. Renkli sepet modelleri evinizi çok daha canlı ve güzel gösterecektir. Renkli çamaşır sepeti yaparken tabanı farklı üstü farklı renklerde yapabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renkler tercih etmeniz güzel bir görüntü oluşturması için oldukça önemlidir. İstediğiniz renklerde sepet modelleri tasarlayarak kendi tasarımlarınızı satabilirsiniz. Yapacağınız sepeti sadece çamaşır sepeti olarak düşünmeyin. Evinizin herhangi bir yerinde bir şeyler koymak için kullanabilirsiniz.

Örgü Kalemlik Modeli

Farklı Örgü Çamaşır Sepeti Modelleri

Evinizin farklı alanlarında kullanabileceğiniz çamaşır sepetleri yapabilirsiniz. Örneğin salonda kumandaları koymak ya da el işi eşyalarınızı koymak için bir sepet yapabilirsiniz. Eşyalarınıza daha derli toplu bir şekilde ulaşmak için evinizin şıklığından ödün vermeden bu örgü sepet modellerini tercih edebilirsiniz. Düz ördüğünüz sepetin üzerine çiçek ya da gül işlemeleri ekleyerek çok şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Klasik ya da modern tarzda döşenmiş olan evlerde bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuzun odasına daha eğlenceli örgü çamaşır sepeti modelleri kullanabilirsiniz. Çeşitli hayvan desenleri barındıran modellerden yapabilirsiniz. Sepetin yapımına başlamadan önce çocuğunuza istediği renkleri sorabilirsiniz. Bu sayede onun fikirlerine önem verdiğinizi göstererek psikolojik gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz. Örgü sepetler hemen hemen her çocuk tarafından sevilerek kullanılırlar. Eğer çocuğunuzun odasını çok dağıtmasından yakınıyorsanız bu sepet modellerinden tercih edebilirsiniz. Kedi, köpek gibi kuyruklu hayvanlara yaptığınız çamaşır sepetlerine kuyruk örerek daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun çalışma masasına bu teknikleri kullanarak kullanışlı bir kalemlik modeli yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof