Aktif Moda

Örgü Çocuk Kazak Yapılışı – Modelleri

24.09.2018
486
Örgü Çocuk Kazak Yapılışı – Modelleri

Kış mevsimi yaklaşırken kazaklar meydana çıkmaya başladı. El işi kazaklar çocuğunuzu sıcak tutmak için en ideal kazak modelidir. Şiş ya da tığ tekniklerine hakimseniz çok kolay bir şekilde bu kazak modellerini yapabilirsiniz. Örgü çocuk kazak modelleri hem oldukça şık hem de soğuğa karşı çocuğunuzu korumanıza yardımcı olur. Farklı birçok renkte ve istediğiniz modellerde kazak yapabilirsiniz. Örgü çocuk kazaklarında çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini desen olarak kazağın üzerine işleyebilirsiniz.

Çocuk kazaklarında genellikle canlı ve birbirinden farklı renkler tercih edilir. Siz de bu canlı renklerden birisini çocuğunuzun kazağında tercih edebilirsiniz. Örgü kazaklar hazır giyim kazaklardan çok daha iyidir. Küçük yaşlardan itibaren çocuklarınıza el örgüsü kazak giydirebilirsiniz. Örgü kazaklar bebekler için de oldukça uygundur. Bu kazak modelleri ile çocuğunuzu soğuk kış günlerinde çeşitli hastalıklara yakalanmasını engelleyebilirsiniz. Kız çocukları için genellikle pembe, gri, kırmızı renkleri erkek çocukları için mavi, yeşil ve sarı renkleri tercih edebilirsiniz. Siyah rengi her ikisi için de kullanabilirsiniz.

Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Erkek Çocuk Örgü Kazak Yapımı

Erkek çocuklar için çok basit bir şekilde şiş kullanarak kazak yapabilirsiniz. Öncelikle şişe 74 ilmek atıyoruz. Daha sonra 10 sıra boyunca 2 ilmek düz 2 ilmek ters olacak şekilde örüyoruz. Böylelikle lastik kısmını yapmış olduk. Lastik bittikten sonra 8 ilmek düz 8 ilmek ters örerek saç örgüsünü belirginleştiriyoruz. Arka kısmında da 8 ilmek ters 8 ilmek düz yapıyoruz. Bu adımları 8 sıra boyunca tekrarlıyoruz. Dokuzuncu sırada önden düz ördüğümüz ilmekleri 4 + 4 ilmek yer değiştirerek saç örgüsüne devam ediyoruz.

Saç örgüsü bittiğinde tur başında bu sefer ters olarak başlıyoruz. Ters olan kısımları yine aynı şekilde örüyoruz. 27 cm olana kadar bu şekilde örüyoruz. Daha sonra omuzlar için 23 ilmek ayırıyoruz. Kalan 28 ilmeğin 12 ilmeğini kapatıyoruz. Kalan 16 ilmeği iki kenardan sonra da 4 ilmek olarak kesiyoruz. Sonra ikişer ikişer kesiyoruz. Şişimizde omuzlar için ayırdığımız ilmek kalıyor. Böylelikle ön kısmı bitiriyoruz aynı şekilde arka kısmı da örüyoruz. Örgü çocuk kazak modelleri her çocuk için oldukça uygundur.

Renkli Çocuk Kazak Modelleri

Kız Çocuk Örgü Kazak Yapımı

Kız örgü çocuk kazak modelleri erkek çocuklara göre çok daha kolaydır. Şiş ve tığ kullanarak çok kolay bir şekilde kazak örebilirsiniz. Burgu kazak modelleri özellikle kız çocuklarda çok sıklıkla karşımıza çıkan bir model. Burgu yapmak için 2 adet ters örüyoruz. Gelen ilk üç ilmeğimizi başka bir şişe takıp beklemeye alıyoruz. Daha sonraki 3 ilmeğe ters örüyoruz.

Daha sonra beklettiğimiz 3 ilmeği de ters bir şekilde örüyoruz ve burgu desenimiz ortaya çıkmış oluyor. Daha sonra 2 ilmeği ters örüyoruz ipi yönünü değiştirip 3 ilmeği beklemeye alıyoruz. 3 ilmeği öne bekletiyoruz. Yukarıda yaptığımız bütün işlemleri bu sırada da gerçekleştiriyoruz. Oldukça kolay olan bu tekniği daha geniş bir şekilde de kullanabilirsiniz. Özelikle kız örgü kazaklarında bu teknik gerçekten çok sık tercih ediliyor. Birden fazla renkli ip kullanarak örgünüzü çok daha farklı bir şekilde örebilirsiniz.

Desenli Çocuk Örgü Kazak Modelleri

2019 Örgü Çocuk Kazak Modelleri

Son dönemlerde tekstil ürünlerinin fiyatlarının artması ile birlikte çocuk kazakları da gerçekten ateş pahası olmaya başladı. Siz de evde tığ veya şiş kullanarak çocuğunuza kazak örebilirsiniz. Örgü çocuk kazak modelleri oldukça şık ve modern görünüyor. Eskiden olduğu gibi çirkin kazak modelleri yok diyebiliriz. Mağazalardaki kazakların benzerini evde örebilirsiniz. Çocuğunuz için kazak ipi tercih ederken doğal içerikli olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede çocuklarınızın ip yüzünden alerji olmasını engelleyebilirsiniz.

Kazaklarda desen çıkarmakta zorlanıyorsanız kendiliğinden desenli ipleri tercih edebilirsiniz. Bu ipler farklı renkleri bir arada kullandıkları için çok şık görünüyor. Çocuklarınız için kazak ördüğünüzde çok daha az ip harcarsınız. Bir kazak için yaklaşık 3 adet ip harcarsınız. Bu nedenle kaliteli ipler tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz markaların iplerini tercih ederek çok daha güvenli kazaklar örmüş olursunuz. Akrilik ipler plastikten üretildiği için genellikle çocuk kazaklarında tercih edilmez. Bunun yerine yün ipler tercih ederek çocuğunuzun çok daha iyi ısınmasınız kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof