Piercing Çeşitleri

Piercing Çeşitleri

Piercing, insanların kendini anlatma biçimidir. Asi ve anarşist bir görünüm sergilemek isteyenler genellikle yüz bölgelerinde piercing takmayı tercih ediyorlar. Piercing çeşitleri vücudun farklı bölümlerine yapılır. Kulak, burun, dil, kaş ve göbek deliği gibi bölgelere yapılabilir. Piercing yaptırmadan önce yaptıracağınız bölgenin buna uygun olduğundan emin olmalısınız. Mesela gün içerisinde sürekli kulaklık kullanmanız gerekiyorsa, yaptırdığınız kulak piercingi zamanla enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle enfeksiyon riski az bölgelere yaptırmanız sağlığınız açısından da iyi olacaktır.

Farklı Dudak Piercing Modelleri 2019

Dudak Piercing Modelleri

Dudak piercing takmak için en çok tercih edilen bölgelerden birisi. Özellikle alt dudak ile çene arasına yapılan piercing çok tercih ediliyor. Dudak piercinginin bakımı oldukça önemli. Farklı piercing çeşitleri dudak bölgesine çok uygun olabilir. Yoğun kan akışı sağlandığı için dudak bölgesindeki delik çabuk biçimde iyileşir. Diş ve diş etine değmesi sonucunda enfeksiyon kapabilirsiniz.

Dil Piercing Modelleri

Dudaktan sonra en çok tercih edilen piercing de dil piercingi. Piercing ile oynama ve ısırma alışkanlığı diş eti ve dişlere önemli ölçüde zarar verir. Ağız içi bakteri üremesi için oldukça ideal olduğundan dikkatli olunması gerekiyor. Yutkunma sorunu, ateş, kızarma meydan geldiğinde hemen doktora başvurmalısınız. Bakımını yapmak için mutlaka her öğünden sonra ağız suyu ile çalkalamalısınız.

Dudak Burun Piercing Modelleri

Burun Piercing Modelleri

Biraz daha farklı bir imaj sergilemek için burun piercingi yaptırabilirsiniz. Burun piercingleri genellikle çok çabuk iyileşirler. Bakımını güzel bir şekilde yapmazsanız kalıcı yaralar meydana gelebilir. İş ve okul hayatında burun piercingi size sorun çıkartabilir. Uzun yıllardır bütün dünyada en popüler piercing çeşididir. Burun piercinginin iyileşmesi için yaklaşık 3 – 4 ay geçmesi gerekiyor.

Vücut Piercing Modelleri

Vücut piercingi son dönemlerde en çok tercih edilen piercing çeşitleri arasında yer alıyor. Vücutta göbel deliği, göğüs ucu ve ense gibi bölgelere piercing yaptırılabilir. Yaklaşık 1 – 2 ay içerisinde bu piercing iyileşme gösteriyor. Vücut piercingleri ile gereğinden fazla oynamak enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Ancak aynı şekilde fazla temizleme de deride tahriş ettiği için iyileşme sürecini uzatır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2019 En Trend Erkek Parfümleri başlıklı konuda; 2019 En Trend Erkek Parfümleri, Burberry Classic Erkek Parfümü ve Calvin Klein Euphoria Erkek Parfümü hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.