Aktif Moda

Pratik Ve Modern Ev Dekorasyon Fikirleri

17.03.2015
2.386
Pratik Ve Modern Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri 2015

İlk evinizi dekore etmek zevkli olduğu kadar kafa karıştırıcı ve zor bir olaydır. Taşınacağınız apartman dairesinde küçük, kullanışsız birçok malzeme vardır. Bunları kişisel hayatınıza uygun eşyalara çevirmek kritik bir iştir.

Öncelikli olarak seçilmesi gereken olgu, evinizin genel görünüşüne karar vermektir. Bunun için değişik ev dekorasyon fikirleri alabilmek adına konu ile alakalı dergileri veya magazin dergilerinden yardım alabilirsiniz. Modern, geleneksel, Fransız stilleri, evinizin genel görünümünü yansıtmak için değerlendirilebilir. Burada unutulmaması gereken nokta, seçtiğiniz stili evin her odasına yansıtmak gerektiğidir. Ancak bir film seti dekore edilmediği için basitlikten uzaklaşılmamalı ve göz yorucu eşyalardan uzak durulmalıdır.

Diğer ev dekorasyon fikirleri içerisinde favori renkleriniz arasından seçeceğiniz üç tane renk, evinizin genel renk skalasını belirlemeniz açısından yararlı olacaktır. Bu renklerin farklı tonlarını evin her odasına yayarak süreklilik sağlayan yumuşak bir renk skalası elde edebilirsiniz. Göz rahatlığı açısından yatak odasının ve eşyalarının koyu mavi tonlarında, mutfağın ise mavi ve beyaz renk tonlarında seçilmesi gerektiği göz önünde tutulmalıdır.

Evinizin içinize açacağınız yürüme yolları, olabildiğince düz olmalıdır. Bir odadan diğer bir odaya ulaşmak için slalom yapmak, hem sizi yoracak, hem de ilerleyen zamanlarda evden sıkılmanıza yol açacaktır. Yürüme yolları gibi evin içinize alacağınız kütüphane, büfe gibi eşyalar da evinizi sevmenizde büyük bir rol oynamaktadır. Oda büyüklüğüne orantılı ve kullanışlı eşyalar almanız hem göz zevkinize hitap edecek hem de evinizi fonksiyonel olarak kullanmanızı sağlayacaktır.

Son olarak, evinize seçeceğiniz eşyaların kaliteli olmasına özen gösteriniz. Evinizi dekore ederken alacağınız eşyaların bir listesini yapmak ve bu listeye sadık kalmak, evinizde fazla eşya sorunundan sizi kurtaracak ve hem ailenize hem de misafirlerinize rahat bir yaşama alanı sağlayacaktır. Ev dekorasyonu yeni fikirler ile güncel olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

Ev Dekorasyon Fikirleri

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.