Aktif Moda

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Özellikle kadınlar arasında düz saç kullanmak oldukça moda. Düz saçı yapmak kıvırcık saçı elde etmekten daha kolay olduğu için, oldukça şık bir duruşa sahip olduğu için ve neredeyse herkese yakıştığı için oldukça kullanılan bir saç modeli. Ama ne yazık ki saçı dalgalı olanlar ya da kıvırcık saçlı olanlar ne kadar çok isteseler de saçları uyandıkları sabah hayalinde ki düzlükte olmuyor. Bunun için pek çok etkili yöntem olsa da en çok kullanılan saç düzleştirici ile saç düzleştirme. Saç düzleştirici yardımıyla saç nasıl düzleştirilir hep beraber öğrenelim.

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Aslında saç düzleştirici ile saç düzleştirme en etkili ve en kesin çözüm. Ayrıca maksimum 1 saatte tüm saçlarınız düzleşebilir. Fakat bir sıkıntı var. Düzleştirici ısı yardımıyla saçınızı düzleştirdiği için saçınızı yakma ihtimalide oldukça yüksek. Bunun için bazı önlemler alarak saçınızın yanma ihtimalini düşürebilirsiniz fakat asla önleyemezsiniz. Yeni çıkan saç düzleştiriciler hava akımı sayesinde saçınızı düzleştirdiklerini söylediği için saçınıza ısı vermez ve saçınız yanmaya karşı korur. Ama eğer elimizde ısı ile saçımızı düzleştiren düzleştirici var ise saçımızı yakmadan saç nasıl düzleştirilir bakalım.

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Saç düzleştirme işleminin çok basit olduğu herkes tarafından biliniyor. Kime saç nasıl düzleştirilir diye sorarsanız size çok rahat bir şekilde söyleyebilirler. Eğer hiç kullanmadılarsa bile illaki düzleştirici yapan birini görmüşlerdir. Saç düzleştirirken saçınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yağlı saçlarda düzleştirici saçınızı saha çok yakar. Temiz ve kuru saçınıza ısıya karşı koruyan saç spreylerinden sıkmalısınız. Saçınızı iyice taradıktan sonra saçınızı bölgelere ayırarak saçınızı düzleştirmeye başlamalısınız. Saçınızın şekli ile değişmekle beraber her bir bölgeyi 2 – 3 kere düzleştirmek daha etkili olacaktır. Düzleştirdikten sonra saçınızı taramanız ve saç spreyi sıkmanız ise saçınızın daha uzun süreli düz olmasını sağlar. Ayrıca yanınızda sürekli olarak tarak bulundurmanız önemli. Yağmurdan ve rüzgardan kaçınarak saçınızın bozulmasını en iyi şekilde önleyebilirsiniz. Saç düzleştiricinizin kaliteli olmasına ve saçınızın ısı değerinin çok yüksek olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Evde Doğal Şekilde Saç Nasıl Düzleştirilir?

Tabii ki doğal şekilde saçımıza şekil vererek saçımızın düz olmasını sağlayabiliriz. Tabii bu işlem kıvırcıklar için bir ömür sürebilir. Her ne kadar düzleştirici yardımı ile yaptığımız saçı elde edemesek de burada da güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Ayrıca saçınız şekilsiz ya da dalgalı ise eminim bu işlemler sizin saçınızın daha düz olmasını sağlayacaktır. Düzenli olarak bu önerilere uyarsanız eğer o zaman saçınız hem daha düz olacak hem de siz istediğiniz sonucu elde etmiş olacaksınız. İlk olarak yapmanız gereken saçınızı taramalasınız. Duştan sonra, sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce kesinlikle taramanız gerekiyor. Bu özellikle kıvırcık saçlılar ve çabuk elektriklenen saçları olan insanlar için çok zor olabilir. Fakat zamanla olacaktır.

Saç Nasıl Düzleştirilir?

Ayrıca duştan sonra saçlarınızı kurutmak sinüzit riskini azaltacağı gibi aynı zamanda da saçlarınızın daha düz olmasını sağlayacaktır. Saçınızı yıkadıktan sonra tarayın. Daha sonra ısıya karşı koruma spreylerinden saçınıza sıkıp tarayın ve saçınızı kurutmaya başlayın. Arada durdurarak saçınızı tarayın. Dikkat edin burayı fön çekmek zannetmeyin. Bunun dışında da saçlarınıza düzenli olarak bakım kürleri yapmak, saç düzleştirici kremler almak sizin işinize yarayacaktır. Saçlarınız hem canlı hem de düz olacaktır. Burada kremi sürerken saçınıza düz şekilde sürmelisiniz ki saçınız kıvırcıklaşmasın. En çok dikkat etmeniz gerekenlerden biride saçınızı örmekten ve topuz yapmaktan olabildiğince kaçınmaktadır. Yoksa dalgalarınız artar.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Zara Kadın Bootie Modelleri başlıklı konuda; Zara Bot Modelleri, Zara Bot Modelleri 2021 ve Zara Kadın Bootie Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof