Selanik ve Haroşa Modeli Bebek Battaniyesi Yapımı

Selanik ve Haroşa Modeli Bebek Battaniyesi Yapımı

Özellikle kış mevsiminde çok kolay hastalanabilen bebekler için el örgüsü battaniyeler çok kullanışlı oluyor. Yeni doğum yapmış akrabalarınıza ya da arkadaşlarınıza bebek battaniyesi örüp hediye edebilirsiniz. Selanik ve haroşa örgü teknikleri oldukça basit ve herkesin yapabileceği örgü teknikleridir. Bebek battaniyesi yapımı için bu iki temel tekniği bilmeniz yeterli gelecektir. Bebek battaniyesini dilediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Genellikle 1 metre boyunda ve 1 metre eninde bebek battaniyesi boyutları tercih edilmektedir.

Selanik Örgüsü Bebek Battaniyesi Yapımı

Selanik örgü tekniği şiş ile yapılan basit bir tekniktir. Selanik örgüsü ile bebek battaniyesi yapımı dışında bebek yeleği ve bebek kazağı yapabilirsiniz. Selanik örgümüze başlarken yaklaşık 90 ilmek olarak başlıyoruz. İlmek atma işlemi bittikten sonra ilk ilmeğimizi boş olarak alıyoruz. İkinci ilmeği düz olarak dokuyoruz.  Üçüncü ilmekte ise bir ilmek boş alıp ipi şiş üzerine dolayarak arttırma yapıyoruz. Sıradaki ilmeği de düz olarak dokuyoruz. Bu şekilde Selanik örgüsünü ilerleterek bitiriyoruz. Aşağıdaki videodan Selanik tekniğini detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Haroşa Örgüsü Bebek Battaniyesi Yapımı

Haroşa örgüsü oldukça temel örgü bilgisi ile yapılabilir. Bir ters bir düz olarak haroşa örgüsünü yapıyoruz. Haroşa battaniye için 94 ilmek yeterli olacaktır. İlk ilmeğimizi şişe geçirip ipimizi alttan doluyoruz. İkinci ilmeği de şişe geçirip altından üstüne doğru dolayıp ilmekten çıkıyoruz. Bu şekilde istediğiniz kadar ilmeği örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için 10 ilmeği bu şekilde örmeniz yeterli olacaktır. Diğer 10 ilmeği de ters bir şekilde örerek daha güzel bir battaniye elde edebilirsiniz.

Selanik ve Haroşa Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı

Bu iki tekniği bir battaniye içerisinde tercih edebilirsiniz. Selanik ve haroşa bebek battaniyesi yapımı oldukça kolay ve hızlı ilerleyen bir model. Bebek battaniyesi küp küp parçalara ayrılmış şekilde göründüğü için hem çok şirin hem de çok güzel görünüyor. Dilerseniz battaniyenin üzerini kurdeleler ile süsleyip daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki videodan battaniyenin yapımını detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu modeli sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz En İyi İğne Oyası Modelleri 2019 başlıklı konuda; 2019 İğne Oyası Modelleri, boncuklu iğne oyası modelleri ve En İyi İğne Oyası Modelleri 2019 hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.