Aktif Moda

Şifon Abiye Elbise Modelleri

Şifon Abiye Elbise Modelleri

Şifon, ince ve şeffaf bir kumaştır. İpek iplikle dokunmuş yumuşak bir dokuya sahiptir. Şifon sadece abiyelerde değil birçok yerde kullanılan bir kumaş türüdür. Elbise ve abiyelerde son dönemlerde daha ağırlıklı kullanılmaya başlamıştır. Yumuşak dokuya sahip olması kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağladığı için bayanlar tarafından da sıkça tercih edilme sebebidir. Çok ince bir yapısı olan şifon kumaş daha çok yaz ve bahar aylarında kullanılır. Biraz uçuş uçuş bir kumaş olduğu için kullanırken biraz dikkat edilmesi gerekir. Şifon Abiye Elbise Modelleri nde şifon daha çok etek kısmında kullanılsa da farklı bölgelerde de yer yer kullanılabilir.

Şifon Abiye Elbise Modelleri rahat kullanımı açısından oldukça sevilen modellerdendir. Şifon hem abiye ehem de normal günlük elbiselerde de kullanılmaktadır. Bazı spor elbiselerde de şifon detaylar son zamanlarda sıkça kullanılmaya başladı ve sıkça da karşımıza çıkmakta.

Uzun Şifon Abiye Elbiseler

Şifon kumaş uzun abiye elbiselerde çok fazla kullanılır. Bu tarz elbiseler tercih edildiğinde zarif ve naif bir görüntü elde etmek çok kolay olur. Şifon elbiseleri kullanmak ve hareke etmek çok kolay olduğu için şifonlar farklı rengarenk desen ve modellerle karşımıza çıkar. Genellikle abiyelerde kullanılan şifon saten veya parlak kumaşlarla da kullanılabilir. Bu tarz kumaşlarla tercih edildiği zaman genellikle daha uçuş uçuş ve hareketli bir hava katar. Şifon elbiselerde her renk şık bir görünür. Straplez model şifon abiye elbiseler genellikle uçuş uçuş eteklere sahiptir. Straplez şifon elbiselerde uzun modeller daha sık görülür. Rengarenk şifonlar da 2018 – 2019 yaz sezonuna dahil. Renkli modeller daha çok genç kızların tercihi olurken biraz daha ağır görünmek isteyen bayanlar ise tercihini genellikle siyahtan yana yapıyor.

Tesettür abiyelerde de şifon çok kullanılan kumaşlardandır. Tek ve düz renk şifon abiyelere yine şifon kumaş ile pelerin eklenerek gayet şık ve zarif modeller tasarlanabilir. Bu tarz elbiseler davet ve bu tarz alanlarda rahatlıkla tercih edilip kullanılabilir. Desenli şifonlar ise genellikle günlük elbiselerde kullanılır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Ceket Modelleri başlıklı konuda; 2020 Bayan Ceketleri, 2020 Ceket Modası ve Ceket Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof