Aktif Moda

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Stiletto ayakkabı modelleri özellikle kadınların kullandığı ayakkabı modellerinden biridir. Şık ve zarif görüntüsünün yanı sıra rahatlığı ile de kendini ön plana çıkaran stiletto ayakkabıyı bir kot pantolon ile de rahatça kombin yapabilirsiniz. Bu stiletto ayakkabının bir diğer artısı ise isterseniz süet isterseniz kadife ya da parlak gibi çok çeşitli modelinin olması. En zarif renklerden en asil renge kadar çok çeşitli stiletto ayakkabı modeli vardır.

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Stiletto ayakkabı dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk şey ince topuklu, keskin burunlu ve oldukça zarif görünen topuklu ayakkabıdır. Stiletto ayakkabı modelleri oldukça çeşitli olsa da bir tanesi bile kalın topuklu değildir. Bunun başlıca sebebi stilettonun en büyük tarzının ince topuklu olmasıdır. Stiletto topuklu ayakkabıyı dilerseniz etek ile dilerseniz şort ile dilerseniz de pantolon ile de kullanabilirsiniz. Kısaca eşofman hariç her kıyafet ile yakışmaktadır.

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Stiletto ayakkabının tarihi aslında tahmin ettiğinizden çok daha eskiye dayanmaktadır. Stiletto ayakkabılar 2. Dünya savaşı sırasında uçak sistemleri için yeni materyaller ve yeni teknikler geliştirildi. Alüminyum ile0 plastiği bir araya gelerek metale eklenmesi ile dünyada eşi benzeri olmayan en ince topuklular ortaya çıktı. 5 mm çapında çelikten yapılan Stiletto topuğu “iğne” adıyla anılmaya başlandı. 8-8,5 cm uzunluğunda ve çok ince uçlu topuk, şık görünümü çağrıştıran ideal stiletto topuğu olarak kabul gördü. 2. Dünya savaşında başlayan bu macera hala kullanılmakta. Şimdilerde ise stiletto ayakkabı modelleri sayıca çok ve farklı renklerde.

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Başlarda sadece gece için kullanılan bu stiletto topuklu modelleri artık gündelik yaşam için kullanılmaya başlandı. Bir kumaş pantolonun, bir kot pantolonun altında da ne kadar güzel olduğunu fark edince insanlar artık bu stiletto topuklu ayakkabı modellerini işe giderken, bayramlarda akraba ziyareti yaparken bile kullanmaya başladı. Her renk ile çok şık uyumu yakalayan bu stiletto topuklu ayakkabıların öncülerinden biri de Marilyn Monroe. Bizim ülkede her ne kadar işte benim stilim gibi moda yarışmalarında tanınmaya başlansa da aslında her zaman her yerde sık tercih ediliyordu.

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Stiletto Ayakkabı Modellerinin Kombin İçin Uyumu

İşe giderken profesyonel görünmek için çoğunlukla ekose pantolonlar tercih ediyoruz. Bu ekose pantolon ile stiletto ayakkabı uyumunu çok seveceksiniz. Hem uyumu tutturmuş olacaksınız hem de profesyonel görüntüden uzaklaşmamış olacaksınız. Eğer tercih edeceğiniz ekose pantolonun rengi gri ise altına siyah stiletto ayakkabı giyebilirsiniz. Üzerine de beyaz gömlek çok kendini ön plana çıkarmayacağı için kullanabilir ya da daha çok uyum isterseniz siyah gömlek bluz tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ekose pantolon ve stiletto ayakkabı size uygun görünümü katacağı için gömlek değil de bir tişört bile giyseniz o ciddi görünümü bozamazsınız.

Stiletto Ayakkabı Modelleri

Birde kırmızı stiletto model ayakkabılar çok ilgi görmekte. Hem dişiliği ön plana çıkarıyor hem de siyah bir gece elbisesinin artına siyah ayakkabı giyerek depresyon görüntüsünden uzaklaşmış oluyoruz. Bu renk stiletto ile siyah gece elbisesi giyecekseniz süreceğiniz rujunda kırmızı olması gerekmektedir. Böylelikle uyumu sağlar ve çok şık görünüme sahip olursunuz. Ayrıca topuğu uzun olduğu için sizde olduğunuzdan daha uzun boylu ve daha zayıf görüneceksiniz. Kırmızı renk stiletto ayakkabıyı kullananlar genellikle günlük olarak giyse bile tercih ettikleri ruj kırmızı oluyor. Siz de kırmızı stileto ayakkabıyı tercih edecekseniz yine aynı şekilde kırmızı ruju kullanabilirsiniz. Sizde de çok güzel görünecek ve şıklığınıza şıklık katacaksınız. Eminim istediğiniz renk ve modelde stiletto ayakkabıyı kullanarak bu moda harikasını sürekli giyinmek isteyeceksiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Yazlık Pantolon Nasıl Kombin Edilir? başlıklı konuda; Efil Pantolon, Tiril Pantolon ve Yazlık Kombinler hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof