Aktif Moda

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

01.06.2018
661
Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Orta Çağ sonlarına doğru çıkmış olduğu tahmin edilen ve insanlık tarihinin bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. 78 karttan ve 2 ana bölümden oluşan tarot falı destesini 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) ve 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi (major arcana) oluşturur. Tarot Falı Nasıl Bakılır? Sorusu gerek bu falın gizeminden gerekse çok sık adından söz edilmesinden dolayı herkesin merak ettiği bir konudur. Bu nedenle de bu yazımızda bu konuya değinmek istedik.

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Tarot açılımı yapmadan önce hem ruhsal hem de fiziksel olarak kişinin kendisini dinlendirmesi beklenmektedir. Fal konu olunca sessiz ve rahat olunabilecek bir ortam ve hafif müzik iyi hissetmeye yardımcı olacaktır. Falın bakılma esnasında da müzik dinlemek iyi gelebilir.

Tarot destesini iyice karıştırıldığından emin olmak gerekir. Daha sonrasında desteyi 3 ayrı parçaya bölüp siyah bir ipek beze serdikten sonra sırasıyla sol baştan başlayarak deste toplanır. İstenen dilek ya da niyete odaklanarak deste sol elle ikiye bölünür ve yine üst üste toplanır. İpek kumaş üzerine tarot kartlarını seçme k üzere tekrar kartlar yayılır. Sol el ile niyet akılda iken 7 tane tarot kartı seçilir. Kalan kartlar geri toplanıp bir kenara konur. Seçilen 7 kart dizilir. Seçilen 7 kartı dizilince ilk kartı ortaya yerleştirdikten sonra, sağ üstten başlayarak sağ kısma iki, üç ve dördüncü kart da yerleştirilir. Sol alttan başlayarak sol kısma ise beş, altı ve yedinci kart dizilir.

Dilek ve niyet eğer ilişki anlamında ise dizilişin de ona göre anlamı vardır. İlişki nasıl gidiyor? İlişkide neler olacak gibi soruların yanıtlanması tarot falı ile beklenen durumlardır. Kartların yerleştiriliş şekline göre, birinci kart, ilişkinin hali hazırdaki durumunu simgeler. Sağ kısma dizdiğimiz iki, üç ve dördüncü kart soruyu soran kişiyi yani sizi, sol kısımdaki kartlar olan beş, altı ve yedinci kart ise partnerinizi sembolize eder.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi başlıklı konuda; 2020 Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi, Yeni Doğan ve Yeni Doğan Bebek hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof