Aktif Moda

Telkari Tespih Modelleri 2020

15.10.2018
341
Telkari Tespih Modelleri 2020

Telkâri sanatı çok uzun zamandır coğrafyamızda süregelmiş bir zanaattır. Osmanlı döneminde erkekler ve kadınlar telkâri sanatından yapılmış takıları tercih ediyorlardı. Telkari tespih modelleri 2020 arasında süslü ve işlemeli tespihler bulunuyor. Tamamen el emeği olan bu tespih modelleri ile çok daha karizmatik bir görüntü elde edebilirsiniz. Telkari tespihler normal tespih modellerine göre çok daha sağlamdır. Uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla bu tespihleri kullanabilirsiniz. Evde eski ya da kullanmadığınız gümüş takılarınızı tespih yapımı için verebilirsiniz.

Gümüş Telkari Tespih Modelleri

2020 Gümüş Tespih Modelleri

Telkari tespih modelleri 2020 yılında çokça tercih edilecek. Oldukça gösterişli olan bu ürünler sayesinde çok daha havalı görünebilirsiniz. Telkari tespihler tamamen elde üretildiği için her bir tespih diğerinden farklıdır. Tamamen size özel üretilmiş olan bu tespihleri günlük hayatınızın her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hazır modellerden hiçbirisini beğenmezseniz kendi tasarımınızı da yaptırabilirsiniz. Her giyim tarzı ile çok rahat bir şekilde tespih modellerini tercih edebilirsiniz. Telkari tespihler erkek arkadaşlarınız, sevgiliniz için ideal hediye olabilir.

Telkari tespihlerinin boncukları ne kadar göz alıcı görünüyorsa tespihin ucu da o kadar göz alıcıdır. Tespih ucuna değişik tarzlarda işleme yapılabilir. Dilerseniz ay yıldız işlemesi ya da kendinize özel bir işleme yaptırabilirsiniz. Pek çok kültüre özgü tespih ucunu telkâri sanatı ile uğraşan dükkanlarda bulabilirsiniz. Dilerseniz kendinize yaptırdığınız tespih ucu deseninde eşinize ya da kız arkadaşınıza kolye ya da küpe gibi bir takı yaptırarak çok romantik bir hediye vermiş olursunuz.

Mine Taşlı Tespih Modelleri

Farklı Telkari Tespih Modelleri

Tespih ucunda dilediğiniz şekillerde motifler kullanabilirsiniz. Tespih ucunu dilediğiniz şekilde renkli taşlarla da süsleyebilirsiniz. Ağır modellerden hoşlanıyorsanız Osmanlı desenli tespih modellerine mutlaka bakmalısınız. Telkari tespih modelleri 2020 yılında Osmanlı desenleri çok sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Dilerseniz tek düz yuvarlak üzerine işlenmiş Osmanlı tuğrası ya da 3 adet küçük yuvarlak desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Osmanlı zamanından kalma bir model olan oval taşlı tespih modellerini de tercih edebilirsiniz. Tespihin geri kalan kısmında da bu taşlar kullanılabilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 – 2021 Abiye Trendleri başlıklı konuda; Abiye Elbise Kombinleri ve Abiye Elbise Trendleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof