Aktif Moda

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Küçüklükten beri en az bir kerede olsa herkes saçını sarıya boyatmak istemiştir. Hem rengin güzelliği hem de şık duruşu ile herkesi büyüleyen sarı saç renkleri özellikle de esmerleri üzmekte. Genel olarak bilindik bir şey var ki esmer tenlilere asla sarı saç rengi yakışmıyor. Fakat bu yanlış bir söylemdir. Sarı saç renklerinin birbirinden farklı tonlara sahip olması nedeni ile her bir ten rengine ayrı güzellikte oturan sarı rengi bulabilirsiniz. Bizde sizlerin teninize uyumlu sarı saç renleri nelermiş göstermek istedik.

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Koyu Renkli Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Eğer esmerseniz ve bunca zaman sarı saç sana yakışmaz demeleri ile büyüdüyseniz teninize uyumlu sarı saç renkleri nelerdir yazısını onlara atabilirsiniz. Birbirinden güzel renklerin yakışacağına emin olduğumuz esmer tenliler kesinlikle bu duruma çok sevinecek. Burada size düşen bir durum var. Cilt alt tonunuzu bilmeniz gerekiyor. Bunun için güneşin altına geçerek damarlarınıza bakın. Eğer damarlarınız mavi renk ise soğuk cilt alt tonuna eğer yeşil ise sıcak alt tonuna sahip oluyorsunuz. Daha çok damarlarınız yeşil ve mavi tonların karışımı ise o zamanda nötr cilt tonuna sahipsiniz demektir. Böyle pratik bilgiler sizin teninize uyumlu sarı saç renkleri bulmanıza kolaylık sağlayacaktır.

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Esmer tenli ve sıcak cilt alt tonuna sahipseniz o zaman sizin renginiz tereyağı sarısı olabilir. Tereyağı sarısı sizin cildinizin rengini açmakla kalmayacak aynı zamanda saçlarınızın bakımlı görünmesini sağlayacak. Özellikle son zamanlarda neredeyse her ten rengine sahip kadınların kullandığı tereyağı sarısı sizin de hoşunuza gidecektir. Esmer tenli iseniz ama bir anda saçınızı sarıya boyatmak istemiyorsanız yani sarı olmasın ama açık olsun istiyorsanız o zaman kahverengi olan saçın üzerine atılan altın sarıları sizin için en uygun olan renk olacak. Daha bir pürüzsüz görüntü isterseniz alt katman olarak kahverenginden ziyade kumral renk kullanabilirsiniz.

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Sarı Saç Rengine Geçiş Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Saçınızı sarıya boyatmayı çok istiyor olabilirsiniz. Fakat hem daha güzel görünüm için hem de saçınızın sağlığı için biraz yavaş yavaş adımlar atmalısınız. Saçınızı boyatmaya karar verdiniz fakat kullandığınız saç rengi ya siyah ya da siyaha yakın bir renk tonu. O zaman kesinlikle saçınızı kendiniz boyamamalısınız. Güvendiğiniz uzman kuaföre giderek istediğiniz saç tonunu söylemeli ve onun planlamasını yaptırmalısınız. Siyah renk tonlarına bir anda sarı uygulandığında tutmayacağı için ya yavaş yavaş kahverengi oradan kumrala geçilir ya da direkt olarak saçıcınız açıcı ile açtırılabilir. Tamamıyla riskli olan bu iki uygulama yöntemini de uzman kuaförlerin yapması oldukça önemlidir.

Teninize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Sarı saç rengine sahip olduktan sonra hem teni ile uyumlu olmasını kolaylaştırmak için hem de saçınıza daha güzel görüntü katması için saçınıza düzenli olarak bakım yapmalısınız. Sarı renk saçınızı daha canlı gösterir. Bu yüzden bir avantajınız olsa bile saç uçlarındaki yıpranmayı çok bariz bir şekilde belli ediyor. Bu kötü görüntüyü önlemek için saçlarınıza bakım yapmalısınız. Hazır olarak saç maskelerini düzenli olarak kullanabilir ya da evde ki doğal saç bakımları deneyebilirsiniz. Bunun haricinde kuaförde düzenli olarak bakım yapabilirsiniz. Kesinlikle her tende ayrı güzelliği olan bu sarı saç rengine doğru şekilde bakım yaptığınız zaman ne kadar güzelleşeceğini görebilirsiniz. Saçınızı boyadığınız zaman saçınızın kuruma riskini arttırmış oluyorsunuz. Bunun önüne geçmek için saçlarınıza çeşitli bakım yağlarını sürebilirsiniz. Tatlı badem yağı, argan yağı ve hindistancevizi yağını karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Sarı saçın canlılığını arttırarak şık bir görünüm sağlar.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Zara Mont Modelleri başlıklı konuda; 2021 Mont Modelleri, 2021 Zara Mont Modelleri ve Mont Modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof