Aktif Moda

Tığ İşi Lif Örnekleri Yeniler

13.02.2015
3.591
Tığ İşi Lif Örnekleri Yeniler

Tığ İşi Lif Örnekleri

Örgü konusunda çok fazla bilginiz yoksa ve bu sebeple el becerinizi geliştirmek istiyorsanız tığ işi lif örnekleri yapılışı ile başlamak en doğru bir seçim olacaktır. Çünkü örülmesi oldukça basit ve zahmetsiz bir parça olduğundan örerken aynı zamanda mutluluk duyacağınız bir örgü tipidir. Örgü lif modellerini genellikle şişle örmek tercih edilse de tığ ile yapılan modellerde zarifliği ile oldukça kusursuz duruyor. Öyle ki tığ işi lifler kurdeleler ve simli iplerle çok daha şık oluyor. Tığ işi lif örmek şiş ile örmekten çok daha kolaydır. Çünkü düz bir lif ördüğünüz zaman lifin üzerine tığ ile motifler yaparak süslemek hem daha kolay hemde fazlasıyla seçenekleri vardır.

Tığ işi lif örnekleri hemen her kızın çeyizinde olan bir parça olduğundan özellikle çeyiz için yapmayı düşünüyorsanız mutlaka motifli örgülere bakmanızı tavsiye ediyoruz. Motiflerin içerisinde boncuklu modeller günümüzde en çok tercih edilen ve uygulanan modeller içerisinde.

Tığ İşi Lif Yapımı

Tığ işi lif nasıl yapılır diye düşünüyorsanız öncelikle tığ işi lif yapımına hem renk hemde model belirlemekle işe koyulmalıyız. Bunları belirledikten sonra kısaca anlatmak gerekirse öncelikle karar verdiğiniz modelin genişliği ve uzunluğuna göre zincir yapmalısınız. Zincirden kastımız bildiğimiz metal zincir değil. Mesala kolay tığ işi lif modellerini baz alacak olursak önce 40 zincir çekerek örülmeye başlanılır. Zincir çekme işlemi bittikten sonra belirlediğiniz modele başlamadan önce ipi tığ üstüne dolama işlemi yapmadan altı adet ip çekiyoruz. Çektiğimiz bu altı adet iği tek seferde çekiyoruz ve yine tığ üzerine dolamadan geride kalan 2 ipide örüp trabzanın en üstüne oluşan delikten tığa ip sarmadan tek zincirli üç trabzan örülür. İki ttabzanda da aynı şekilde kullandığımız tığa ip sarmadan altı ip çekilir ve biraz önce bahsettiğimiz şekilde uygulamaya devam edilir. Bu sadece bir örnekti. Zaten örgü konusunda tecrübeli iseniz aşağıdaki tığ işi lif modellerinden beğendiğinizi çok rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyoruz. Söz çok daha fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz birbirinden güzel tığ işi lif örneklerini siz değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Tığ İşi Lif Modelleri

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz En Güzel Mil Oya Örnekleri 2020 başlıklı konuda; mil oya modelleri, mil oya örnekleri ve mil oyası hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof