Aktif Moda

Wayuu Çanta Modelleri ve Nasıl Yapılır?

25.10.2018
533
Wayuu Çanta Modelleri ve Nasıl Yapılır?

El yapımı ürünlerden hoşlanıyorsanız mutlaka Wayuu çantaları duymuşsunuzdur. Kilim desenli çanta modelleri olarak da bilinen Wayuu çantalar son dönemde çok popüler. Wayuu çanta modelleri farklı renklerde ve desenlerde omuz çantası, el çantası ya da sırt çantası olarak yapılabiliyor. Wayuu çantalar aslında Kolombiya’da yaşayan Wayuu kabilesine üye kadınların kullandığı bir çanta modeli. Kolombiya’dan tüm dünyaya yayılan bu çanta modelinin aynı zamanda yapımı da çok keyifli. Tığ ile özel bir teknik ile örülen Wayuu çantalardan siz de kendinize yapabilirsiniz.

Renkli Wayuu Çanta Modelleri

Wayuu Çanta Nasıl Yapılır?

Wayuu çantalar genellikle etamin (seccade ipi) ile çok güzel sonuçlar veriyor. Yapmaya yeni başlıyorsanız biraz daha kolay modelleri tercih edebilirsiniz. Renkler fazlalaştıkça modelin zorluğu da artıyor. Çantanın başlangıcı için sık iğne ile başlıyoruz. Sık iğneyi zincir çekip halka oluşturduktan sonra tığa ilmek almadan halkanın içerisine batıyoruz. Tığda 2 ilmek olmuş oluyor. Bir ilmek daha alıp bu iki ilmeği birlikte örerek sık iğnemizi oluşturuyoruz. Öreceğiniz modelin ilmek sayısına ve renk değişimlerine göre sık iğne yaparsınız.

Wayuu çanta yapımına yeni başladıysanız ilk olarak tek renk çanta modellerinden başlayabilirsiniz. Wayuu çanta modelleri yapımı kolay ve eğlencelidir. Tığ tekniklerine hakimseniz bu çantaları kolayca yapabilirsiniz. Çantanın önce tabanını yapıp daha sonra yuvarlak bir şekilde kenarlarını örüyoruz. Farklı renk ipleri bir arada kullanırken en çok bu yuvarlak kısımda zorlanabilirsiniz. Wayuu çanta yaparken dikkat etmeniz gereken şey ince ip kullanmanız. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde örgünüzü tamamlayabilirsiniz.

Desenli Wayuu Çanta Modelleri

2019 Wayuu Çanta Modelleri

Yeni sezon wayuu çanta modelleri farklı desenlerin bir araya gelmesi ile oluşuyor. Farklı desenleri birbiri ile uyumlu renkler ile bir arada kullanarak çok şık bir çanta elde edebilirsiniz. Çanta yapımı için galerimizdeki modelleri örnek alabilirsiniz. Kendiniz çanta tasarlamak istiyorsanız halınızdan ya da kiliminizden ilham alabilirsiniz. Sık iğne tekniği kullanılarak yapıldığı için yapımı çok kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Tığ işi öğrenmeye yeni başladıysanız da bu çantayı yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof