Aktif Moda

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı

28.02.2015
2.370
Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı

Yatak odasında ne tarz bir ışık istediğiniz, herhangi bir zamanda orada ne yapmak istediğinizle değişkenlik gösterir. Eğer uyumak sizin ilk önceliğiniz ise, “Keşke daha az ışık olsaydı.” Dediğiniz zamanlar mutlaka olmuştur. Yatak odası aydınlatmasını size en uygun şekilde yapabilmeniz için, orada yapılan aktiviteleri düşünmek yararınıza olacaktır. Yatak odası, öncül olarak bir rahatlama odasıdır. Rahatlık ve fonksiyon arasında kuracağınız bir denge, hayatınızı oldukça güzelleştirebilir. Yatak odası aydınlatma önerilerine bakarken mutlaka bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Peki yatak odası aydınlatması nasıl olmalı ? Eğer yatak odanızda okuma yapıyorsanız, baş ucunuza koyacağınız bir masa lambası sizin için uygun olacaktır. Ancak burada düşünülmesi gereken bir iki konu vardır. Okuma lambası gözlerinizi yormadan, size en uygun ışığı vermek üzere tasarlanmış olmalıdır. Bunun için 60-wattlık lambalar kullanılıyor olsa da bu lambalar yeteri kadar parlak ışık vermeyebilirler. Bu durumda daha güçlü bir lamba almak yerine 60 wattlık lambayı daha yüksek bir yere koymak, hem yumuşak ışık alanını yükseltecek hem de gözlerinizi koruyacaktır. Ancak bu lambanın kontrolü, yatağa yakın bir pozisyonda olmalıdır. Açıp kapamak için yataktan kalkınmamalı, fonksiyonel bir ışık seti tercih edilmelidir.

Yatak odanızda ışık yoğunluğunu sağlamak için tavan lambası veya mumlar da kullanabilirsiniz. Tavan lambasında ışık direk oda içine doğru değil farklı yönlere doğru gönderildiğinden, odada yumuşak bir ışık dalgası yakalasanız da okumak için uygun bir ortam sağlanamayabilir. Mumlar ise basit, ucuz ve romantik bir opsiyon olmasına rağmen tehlikeli bir yöntemdir. Uyumadan önce mumları söndürmek, büyük ihtimalle uykunuzu kaçıracaktır.

Sonuç olarak yatak odası aydınlatması için birden fazla yöntem vardır. Yalnızca yatak odanızı nasıl kullanacağınızı bilmek gerekmektedir. Yatak odasının nasıl bir fonksiyona sahip olmasını istediğinize karar verdikten sonra dekorasyon işlemi ona göre şekillenmelidir.

Yatak Odası Aydınlatma Modelleri

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.