Aktif Moda

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

15.07.2022
2.681
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kumral saç rengi kadınların en sık tercih ettiği saç renklerinden birisi. Eğer siz de saç renginizden sıkıldıysanız ve yeni bir saç rengi arıyorsanız mutluluğu açık kumralda bulabilirsiniz. Açık kumral saç rengi tüm dünyada ve ülkemizde son yılların belki de açık ara farkla en popüler renklerinden birisi olabilir. Bu rengin bu kadar popüler olması da geçmişten günümüze ünlü isimlerin bu rengi çok sık tercih etmesinden kaynaklanıyor olabilir. Eğer siz de açık kumralı seviyorsanız ve açık kumral saç rengi nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız bu yazı tam da sizi için hazırlanmış olabilir.

Acik Kumral Sac Bakimi - Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle boyama işleminden önce yapmanız gereken bir işlem var. Saç açma işlemiyle işe başlamalısınız. Açık kumral saç rengi için eğer saçlarınız koyuysa saçlarınıza bir açma işlemi yapmalısınız başlangıçta. Ancak saçlarınız zaten açık renkteyse açma işlemi yapmanıza gerek yok. Eğer kuaförde boyatmayacaksanız ve evde boyayacaksanız Palete 8-0 numaralı boyayı tercih ederek saç diplerinizi bunu uygulayabilirsiniz. Kullanacağınız boya tamamen sizin tercihlerinize göre değişebilir ancak daha önce kullanmış, saçlarını boyamış birine sormakta kesinlikle fayda var.

Her renkte olduğu gibi açık kumral rengi de bakıma ihtiyaç duyan bir renk. Şampuan seçiminiz de bu noktada önemli bir yer oluşturuyor. Argan yağı içeren şampuanlar seçmelisiniz. Argan yağı içeren şampuanlar ile saçlarınızı yıkadığınız takdirde saçlarınızın boyalı olmasına rağmen parıl parıl parlayacak ve canlı bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Bildiğiniz gibi günlük yaşantımızda çevre koşulları, fön çekme gibi şeylerden ötürü saçlar çok yıpranıyor ve sağlıksız bir hale gelmeye başlıyor bu yüzden de saçlarınıza çok iyi bakmalısınız ve bakımlarını yapmayı hiç eksik etmemelisiniz.

Saç bakımınızı gerçekleştirirken köpüksüz şampuanlar kullanmaya son derece dikkat etmelisiniz. Köpüksüz şampuanlar boyalı saçlar için her zaman daha iyi bir sonuç olmuştur. Köpüksüz şampuanlar saçlarınızı nazikçe temizler ve içerisinde saç kremi de içerdiği için saçlarınız harika olacaktır. Yumuşacık ve doğal görünüme sahip bir görünüme kavuşmak istiyorsanız köpüksüz şampuan kullanmalısınız. Bildiğiniz gibi açık kumral tüm kadınlar tarafından çok sevilen ve en sık tercih edilen saç renklerinden birisi. Bakımlarının da doğru ve yerinde yapılması da çok önemli bir nokta.

Kumral Renk Tonlari - Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık kumral saç isteyen birinin aklında oluşabilecek açık kumral saç rengi nasıl elde edilir sorusuna yukarıda cevap verdik. Şimdi de bu saç renginin kimlere daha çok yakışabileceğini anlatacağız. Öncelikle belirtmek isteriz ki kahverengi gözlere sahipseniz kumralın her tonunu kullanabilirsiniz. Size çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Onun dışında açık kumral rengi ten rengi buğday olan ve açık renk olanlara esmer tene sahip olanlardan daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Genellikle de zaten açık kumral rengi ten rengi buğday ve açık olanlar kadınlar tarafından çok daha sık tercih edilmektedir.

Açık kumral saç rengi nasıl elde edilir konusuna yukarıda açıklık getirmiştik. Kimlere yakışacağı konusunda birkaç bilgi daha verelim. Yukarıda da söylediğimiz gibi daha çok buğday tenli ve açık tenli kadınlara yakışan bir renktir. Doğal bir renk olduğu için çok natürel bir hava katıyor saçlarınıza.

Görünümünüzü ciddi ölçüde değiştirebiliyor ve çok şık, gösterişli bir görünüme sahip olmanızı sağlayabiliyor. Eğer saç renginiz koyuysa açık kumralı tercih etmemelisiniz. Koyu saç rengine sahip kadınlar açık yerine koyu kumral rengini seçerlerse daha sağlıklı bir sonuç elde edilebilir. Aksi takdirde hayal ettiğiniz gibi doğal sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

Kaynak: https://yasamtrendleri.com

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.