Aktif Moda

Mutfak Fayans Modelleri

31.07.2018
908
Mutfak Fayans Modelleri

Mutfak fayansları bir evin makyajı gibidir. Mutfağınızda fayansları kullanarak farklı tasarımlar oluşturabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Mutfağınızda yeni bir soluk yakalamak için farklı tarzdaki ve renkteki fayansları bir arada kullanabilirsiniz. Mutfağınızda kullandığınız fayanslar ile duvar rengi uyum içerisinde olmalıdır. Mutfak fayans modelleri her zaman için tezgah ile de uyumlu görünmelidir. Çok çeşitli fayanslar ile mutfağınızda farklı bir tarz yakalayabilir ve mutfağınızı evinizin yıldızı yapabilirsiniz. Seramik, cam, mermer ve mozaik gibi pek çok fayans çeşidi bulunuyor.

Mutfak fayansları mutfak dolaplarının şıklığını tamamlayıp tabanlara ışıltı katarlar. En fazla kire maruz kalan mutfak fayansları daha kolay temizlenebilir bir yerde bulunmalıdır. Mutfak fayans modelleri arasında en çok öne çıkan marka ise Çanakkale Seramik markasıdır. Her yıl birçok marka yeni mutfak fayans modelleri çıkarmaktadır. Bu yeni modelleri mutfağınızda kullanabilirsiniz. Mutfağınızda modern bir hava yakalamak istiyorsanız siyah, kırmızı ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Fayansları doğru yerlere yerleştirmeniz mutfağın ışık alması ve aydınlanması için çok önemlidir.

Minimalist Mutfak Modelleri

Mutfak Fayansı Nasıl Seçilmelidir?

Mutfak hanımlar tarafından en çok kullanılan alanlardan birisi olduğu için fayansların görünümünün düzgün seçilmesi gerekiyor. Mutfak fayansı seçerken kesinlikle ucuz malzemeden kaçınmalısınız. Ucuz malzemeler zaman içerisinde dökülerek size zorluk çıkaracaktır. Daha bilindik markaların fayans modellerini tercih etmelisiniz. Mutfağınızın tarzına uygun olan fayansları seçmeniz çok önemli. Seçiminiz mutfağınızın genel konseptine uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde seçiminiz çok sırıtacaktır. Mutfak dolabı ile tezgah arasında kalan kısma fayans yaptırırken bütün bir görünüm sergilemesine özen göstermelisiniz.

Kararınızı vermeden önce mutlaka mutfağınızda deneyin. Daha sonra sökmesi ve yeni fayans yerleştirmesi size çok pahalıya mal olacaktır. Kararınızı verirken kesinlikle acele etmemelisiniz. Mümkün olduğunca çok mutfak fayans modelleri görüp onların arasından tercih yapmanız daha iyi olacaktır. Ortaya çarpıcı ve çekici görüntüler çıkarmak istiyorsanız farklı stilleri bir arada kullanabilirsiniz. Farklı stilleri bir araya getirirken mutlaka denemeniz gerekiyor. Mutfak fayansları çok kolay şekilde kırılabildiği için daha kalın ve iyi malzemeden yapılmış olan fayansları tercih etmelisiniz.

Mozaik Mutfak Fayans Modelleri

Mutfak Fayans Önerileri

Mutfağınızda farklı bir stil ortaya koymak istiyorsanız siyah ve beyaz rengini bir araya getirebilirsiniz. Bu tarz fayans modellerinde dama deseni oluşturarak daha hoş bir görünüm sağlanabilir. Mutfağınızda country tarzı dolaplar bulunuyorsa kesinlikle damalı fayansları seçeneklerinize eklemelisiniz. Böylelikle mutfağınızda şık ve ilgi çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer daha sade ve minimalist bir görüntüden hoşlanıyorsanız süslemesi olmayan düz fayansları tercih edebilirsiniz. Keskin hatlara sahip, parlak yüzeyi bulunan mutfak fayanslarını tercih edebilirsiniz. Minimalist fayans modellerini tercih ettiyseniz üzerinde geometrik şekiller bulunan mutfak aksesuarları tercih ederek mutfağınıza hareket katabilirsiniz.

Duvarda ve zemin üzerinde bulunan fayansın aynı olması daha modern görünüm yakalamanızı sağlar. Mutfağınızdaki görüntüden sıkıldıysanız kesinlikle fayanslarda değişiklik yapmanız gerekiyor. Mutfakta fayansların belli bir kısmını değiştirerek hareket katmanız daha az maliyetli olacaktır. Karışık desenler ve modeller eski fayans modelleri ile birlikte dikkat çekici ve güzel bir görünüm sağlayacaktır. Eğer dolaplarınız açık renk ise fayanslarda mutlaka daha koyu renkler tercih etmelisiniz.

Mutfak Fayans 2018 Modelleri

Bu sezon parlak ve mat olarak üretilen seramik fayanslar dekoratif desenler için oldukça uygundur. Dolaplarınızın renginden biraz daha koyu olan bu fayanslar ile çok daha şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bu sezonun öne çıkan modellerinden diğeri ise traverten desenlere sahip olan mutfak fayans modelleridir. Parlak ve mat desenleri bulunan bu fayanslar renkleri ve dokularıyla doğanın sakinliğini evinizde yaşamanızı sağlayacak. Oldukça dayanıklı olan bu mutfak fayans modelleri kesinlikle mutfağınıza farklı bir tarz katmanıza yardımcı olacak.

Eğer mutfağınızda farklı bir doğallık ve şıklık kazanmasını istiyorsanız mermer fayans modellerini göz onunda bulundurabilirsiniz. Mermer fayanslar temizleme kolaylığı sağladığı için de çokça tercih edilmektedir. Mermer fayans modelleri mutfağınızı aydınlık göstereceği için daha ferah bir görünüm sunar. Mozaik fayans modelleri her sezon en çok tercih edilen modellerdendir. Cam, taş, seramik ve kiremit gibi birçok seçeneği bulunuyor. Daha sade, düz ve açık renkli mutfak dolabı ile mozaik fayans modelleri oldukça uyumlu bir görünüm oluşturacaktır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Nevresim Takımı Modelleri başlıklı konuda; Nevresim Takımı Modelleri ve Yatak Odası Takımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof