Aktif Moda

Sofra Bezi Kenarı Örnekleri

12.10.2018
1.074
Sofra Bezi Kenarı Örnekleri

Sofra bezleri özellikle yer sofralarında kullanıldığı için şıklık açısından çok önemsenmiyor. Ancak basit sofra bezi kenarı örnekleri ile çok daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kenarları eskimiş sofra bezlerine bu dantel işlemeleri yaparak çok daha iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Daha önce tığ işi yaptıysanız kenar örneği yapmakta zorlanmayacaksınız. Aşağıda anlatımını yaptığımız kenar işleme örneğini sofra beziniz için tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için de bu örnek oldukça kolay olacaktır.

Sofra bezine tığımızı geçirdikten sonra iki adet zincir çekiyoruz. İki ilmek kadar atlayıp sık iğne yapıyoruz. Örgümüzü ters çevirip çektiğimiz iki adet zincirin üzerini dolduruyoruz. Tığımıza ip dolayıp tığımızı batırıyoruz. Battıktan sonra tığa tekrar ip alarak üçüncü kere batıyoruz. Bu şekilde toplamda 5 kere batıyoruz. Her defasında iki ilmek olacak şekilde çıkıyoruz.            Motifimiz ortaya çıktığında bir zincir çekerek bezi ters çeviriyoruz. Bir ileri batıp sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde motifimiz oluşmuş oluyor. Oldukça pratik olan bu motifi herkes yapabilir.

 

Masa Örtüsü Kenarı Örnekleri

Özellikle çeyizlik kızlar kenarı dantelle işlenmiş olan masa örtülerini tercih ediyorlar. Çok şık ve kibar duran bu masa örtüleri ile misafir ağırlamaktan hiç kaçınmayacaksınız. Vereceğimiz masa örtüsü kenarı ile çok şık ve zarif masalara sahip olabilirsiniz. Sofra bezi kenarı örnekleri ile masalarınızı çok daha şık gösterebilirsiniz. Örneğimize başlarken 3 zincir çekiyoruz. Daha sonrasında üçlü trabzan yaparak üç zincir daha çekiyoruz. Bu işlemi 7 kez tekrarlıyoruz. Bu şekilde tepesinde süs oluşturuyoruz.

Yedinci işlemi de yaptıktan sonra üç zincir çekip aynı yere batıyoruz. Bu sefer yaptığımız bir sonraki motifimiz için yuva olacak. Yeni motife örneği döndürüp 3 zincir çekerek başlıyoruz. Oldukça kolay ve pratik bir model olan bu model ile çok süslü masalara ev sahipliği yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan videodan anlattığımız motifin yapılışını izleyebilirsiniz. Masa örtüsü ya da sofra bezi kenarı örnekleri ile çok daha şık ve gösterişli masalara sahip olabilirsiniz. Galerideki modellerden çok şık masa örtülerine bakabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 Lif Modelleri başlıklı konuda; En Beğenilen Lif Modelleri, Lif Modası ve lif modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof