Aktif Moda

Yeni Trend: Sombre Saçlar

01.08.2018
838
Yeni Trend: Sombre Saçlar

Son dönemde ortaya çıkan saç modellerinden birisi olan Sombre kısa sürede çok trend oldu. Ombre gibi renk geçişleri bulunan saç modeli özellikle kahverengi saçlı hanımlar tarafından tercih ediliyor. Bildiğiniz üzere ombrede keskin renk geçişleri oluyor. Genellikle küllü saç rengi üzerine açık sarı renk ile keskin geçişler yapılması ombredir. Yeni trend: sombre saçlar ise daha yumuşak geçişler yapıyorsunuz. Hem de kahverengi saç renginde daha doğal durmaktadır. Eğer çok dikkat çekmeyen bir renk istiyorsanız sombre tam size göre.

Birkaç sezondur bayanlar tarafından tercih edilen ombre artık yerini sombre saçlara bıraktı. Sombre daha doğal göründüğü için tercih ediliyor. Doğal ışığı yansıttığı için güzel görünen sombre uygulaması özellikle kış aylarında yapıldığında yazın daha güzel bir görünüm sağlıyor. Somre yaptırırken ombrede kullanılan saç renklerini de kullanabilirsiniz. Ombre ile sombre saç arasındaki en temel fark ombre saçta kök ile uçları arasında 7 ton, sombre saçta 4 ton fark görülür.

Sombre Saç Modelleri

Sombre Saç Nasıl Yapılır?

Eğer daha önce hiç saç boyamadıysanız bu işlemi kesinlikle kuaförde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sombre saçın evde yapımı olukça kolay. İhtiyacınız olan malzemeler arasında toz halinde saç açıcı ve peroksit volume var. Öncelikle bir kartonu alüminyum folyo ile sarıyoruz. Saçın bir katını hazırladığımız bu kartonun üzerine koyuyoruz. Saç açıcı ve peroksiti bir kase içerisinde güzelce karıştırıyoruz. Saç açıcıyı saçın alt kısımlarına kendi rengimizi konumlandıracağımız kısma sürüyoruz. Rengin ayrılacağı bölgeye ise daha hafif bir şekilde sürüyoruz.

Eğer siyah ya da koyu renk saça sahipseniz yukarıda saydığımız işlemi aynen uygulayın. Daha sonrasında saçınızın o kısmını alüminyum folyo ile kapatacaksınız. Böylece ısı tamamen kapalı olan kısımda ısı artacağı için        boya daha kolay bir şekilde saça nüfuz edecektir. Alüminyum folyo saçınızdaki ısıyı daha kolay arttırmanıza yardımcı olacaktır. Saçınızın daha iyi açılması için önerilen bekleme süresinden 15 – 20 dakika daha beklemelisiniz. Daha sonrasında açılmış saç rengi üzerine kendi saçınızdan en az 4 ton açık boya ile boyayabilirsiniz.

Sarı Sombre Saç Modelleri

Sombre Renk Geçişleri

Yeni trend: sombre saçlar çok daha yumuşak geçişlere sahip olduğu için tercih ediliyor. Aslında sombredeki renk geçişleri tüm kadınlar en az bir kere yaşamıştır. Denize girdikten sonra güneşten dolayı saçlar açılmaya başlar. Dipler uçlara göre daha koyu kalır. Sombrede de bu teknik uygulanıyor. Saç dipleri saç uçlarından daha koyu olmalıdır. Yazının başında da söylediğimiz gibi saç dibi saç ucundan en az 4 ton koyu renkte olmalıdır. Böylelikle daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Ombre, röfle ya da balyajdan daha doğal bir görünüm sağlayan sombre birçok ünlü isim tarafından da tercih ediliyor. Eğer sombre daha önce boyalı bir saça yapılacaksa yine aynı renklendirme işlemlerini yapmanız gerekiyor. Birçok ünlü ve manken tarafından tercih edilen bu saç modeli özellikle uzun saçlarda daha güzel duruyor. Sombre yapmak için saçınızdaki ton farkının 7 tondan fazla olmaması gerekiyor. Daha doğal bir saç tonu oluşturmak için saçınızdan daha kalın tutamlar almanız gerekiyor.

Sombre Saç Farkları

Sombre Saç Fiyatları

Sombre saçlar uygulaması daha kolay olduğu için ombreye göre daha ucuz bir işlemdir. Gelecekteki süreç içerisinde daha da popüler olmaya devam edecek olan bu uygulamayı erkenden saçlarınıza yaptırabilirsiniz. Böylelikle herkesten önce tarz görünmeye devam edebilirsiniz. Sombre yaptırırken işleme göre fiyatlar çok değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer saçınızı komple boyayacaksanız işlemin fiyatı daha da artacaktır. Sadece sombre yaptırmak yaklaşık 80 TL gibi bir ücret tutuyor. Yeni trend: sombre saçlar çok hafif gölgeleme işlemi yapıldığı için balyaj izlenimi verebilir.

Sombre her tene ve her saç rengine göre çok kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Önemli olan ten renginize uygun doğru rengi tercih etmeniz gerekiyor. Farklı tonları denemek çok iyi sonuçlar verebilir. Uzun süredir aynı saç renginden sıkıldıysanız çarpıcı ama daha az cesaret isteyen bir şeyler arıyorsanız sombre tam size göre. Yeni trend: sombre saçlar özellikle uzun yıllar boyunca klasik tek renk saç rengi kullanmış olan hanımlara çok değişik bir hava katıyor. Evde ya da kuaförde bu saç modelini mutlaka yapmalısınız.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof