2018 Lif Modelleri

2018 Lif Modelleri

Lahana Modeli Lif

2018 Lif Modelleri

Lifler bilindiği üzere geleneklerimizde yer alan önemli parçalardan biridir. Evlilik çağına gelen her genç kızın çeyizinde gerek yakınları tarafından gerekse kendi el emekleriyle ördükleri liflerden mutlaka bir çeşit de olsa bulunur. Çiçekliden, geometrik desenlisine, kardan adamlıdan, isimlerin baş harflerine kadar birçok desende ve türde lif görmek mümkündür. İşte en yeni 2018 Lif Modelleri

Çiçekli Lifler

2018 Lif Modelleri ne bakıldığı zaman yine çiçek desenlerinin çok fazla kullanıldığı göze çarpmaktadır. Aslında çiçek deseni bir bakıma hiç eskimeyen ve aynı zamanda da hiç eskimeyecek olan bir desen çeşididir.

2018 lif modellerinde dikkat çeken bir diğer konu ise artık desenlerin üzerine aynı zamanda işleme veya küçük motiflerin yapılmasıdır. Örneğin bir çiçek deseni üzerine boncuklarla yeniden şekil verilebilmekte veya sınırları etrafından boncuklarla geçilerek süsleme yapmak mümkündür.

Bu nedenle 2018 yılındaki lif modelleri, işleme ve süsleme açısından diğer yıllara göre daha farklıdır demek mümkündür.  Aynı zamanda tek veya farklı renklerle kabartma tekniği kullanıp motifleri üst üste ekleyerek lahana modelini ortaya çıkaran lif modelleri de bulunmaktadır.

Şekilli ve Figürlü Lifler

Bebekler veya küçük çocuklar için yapılan liflerde ise genelde kuş, balık, kelebek, tavşan gibi hayvan figürleri veya çizgi film karakterleri ön plandadır.

Geometrik desenler lifin üzerinde bulanacağı gibi lifin kendi şekli de bir geometrik desen olabilmektedir. Yuvarlak, kare, altıgen ve beşgen liflerin üzerine kendi isteğinize göre motifler veya desenler işleyerek kendinize has lif modelinizi ve modanızı yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda şu sıralar özellikle gelinlerin çeyizlerinde yer alan eldiven şeklindeki lifler de çok moda. Kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

Uzun Lifler

Uzun lifler de modaya ayak uydurmakta ve modasını korumaktadır. Uzun lifler kullanım açısından daha rahat olduğu için tıpkı çiçekli lifler gibi modasını kaybetmeyerek korumaya devam etmektedir.

Uzun liflerin de desen seçenekleri yine normal liflerdeki gibi çeşitli işlemeler ve motifler olarak devam edilebilir. Aynı zamanda gelişen teknolojiye de ayak uydurarak değişik emoji desenleri de liflerin üzerinde yer almaya başlamıştır.

 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.