2018 Tığ İşi Yelek Modelleri

2018 Tığ İşi Yelek Modelleri

2018 Tığ İşi Yelek Modelleri

Tığ işi yelekler yün yeleklere göre biraz daha ince ve daha uğraştırıcı olabilir. Tığ işi birçok parça genelde uğraştırıcı ve zor gelir aslında bu durum kişiden kişiye değişir. Ama her zaman tığ işi bizlerin gözünün nurudur. Verilen emekten ve çabadan dolayı tığ işi birçok eşyayı ya giymeye kıyamayız ya da zarar gelecek diye çok korkarız. Her yeni gelinin çeyizinde tığ işi bir eşya bulunur. Bunlardan biri de tığ işi yeleklerdir. Tığ işi yelek olmazsa olmazlarıdır çeyizlerin. 2018 Tığ İşi Yelek Modelleri tam çeyizlik.

2018 Tığ İşi Yelek Modelleri ne baktığınızda oldukça bol desenli, örnekli parçalar görmeniz mümkün. Tığ işi yelekte olmasa da her zaman zarif durmaktadır. Tüm bayanlar tığ işi işleri sever ve kendinde bulunmasını da ister. Sarmaşık motifli tığ işi yelek en çok kullanılan modellerdendir. Bu motifleri kullanarak yelek dışında hırla yapmanız da mümkün ve kolay.

Balık kılçığı modeli en çok bayan yelekleri için kullanılır. Aslında bu model çok fazla bilinmez ama kullanılması kolay ve şıktır. Hoş bir görünüme sahip olduğu için çok fazla tercih edilecek modellerden biri de balık kılçığı motifleridir. Haroşa modeli kullanılarak örüldüğü için yapması çok kolay ve zahmetli değildir.

Renkli v modelli motifleri yapabilmek için ters ve düz örgü tekniğini bilmek gerekmektedir. Bu modeli elde etmek biraz uğraştırıcı olabilir. Renkli olduğu için ilk önce o renkteki modelleri elde etmek için ipleri tein etmek gerekmektedir.

Ajurlu bademli baklava modeli ise daha çok kazak ve hırkalarda kullanılsa da bu sene artık yeleklerde de kullanılmaya başlayacak. Modelin temeli örgü baklava dilimi motiflerini birleştirmeye dayanır. El becerisi gerektiren bu model oldukça kullanışlıdır. Daha çok çocuklar için kullanılır. Kış aylarında özellikle çocuklar çok hareketli olduklarından illa terlerini atmak için ya da sırtını koruması amacıyla yelek kullanırlar. Bu modelin dikkat çeken bir diğer noktası da deliklere sahip olmasıdır. Yeleklerde kullanılması oldukça şık olan ajurlu bademli baklava motifi bu sene çok moda olacak.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.