Aktif Moda

5 Numara Saç Modeli

5 Numara Saç Modeli

5 numara saç modeli özellikle erkekler arasında popülerliği artışta olan saç modelleri arasında birinci sırasında. Kısa saç denildiği zaman ilk akla gelen saç modeli özellikle de ünlüler arasında da çok sık kullanılmaya başlandı. Bu kadar tercih edilmesinin en başlıca sebebi olan kolay şekil alması 5 numara saç modelini daha da kullanışlı kıldı. Tabii ki sadece erkeklerin yapmadığı bu saç modeli özellikle kadınlarda çok beğendi. Kadınlar bu saç modelini yaparken biraz kendine özgü yaptılar. Saçı kestikten sonra en canlı renkler ile saçlarını boyadılar ve ortaya şahane bir görüntü çıktı.

5 numara saç modeli oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Uzun saatler boyunca ayna karşısında saçınızı yapmanıza gerek yok. Ayrıca kötü saç günü diye bir sorunda ortadan kalkmış bulunmakta. Bir süre youtube da popüler olan sarı saç çılgınlığına katılan kişiler renkli saçların onlarda kötü durduğunu fark edip saçlarını 5 numara saç modeli yaptı. Aslında tam da bu süreçte 5 numara saç modelleri hangi yüz tipine uygun, nasıl bir duruşa sahip daha net fark edebildik. Eğer sizde merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Özellikle de kestirmeyi düşünüyorsanız bu saç modelini en yakından tanımak sizin işinize yarayacaktır.

5 Numara Sac - 5 Numara Saç Modeli

5 Numara Saç Modeli Nasıl Görünüyor? En Çok Kimlere Yakışmaktadır?

5 numara saç modelleri dediğimiz birbirinden farklı yorumlamalar ile değişik tarzlara bürünebilmektedir. Bazıları daha çok kısa 5 numara tercih etse de bazıları tercihini daha farklı bir 5 numarada kullanabiliyor. En çok tercih edilen 5 numara saç modeli de dağınık ya da üstlerinin uzun olduğu saç modelidir. Özellikle daha sportif bir görünüm katması için bu modeli kullanabilirsiniz. Asker tıraşı olarak da bilinen bu saç modeli saçı ile saatlerce oyalanmak istemeyenlerin, saç kozmetiklerine bir yığın para vermek istemeyenlerin ilk adresi olacaktır. Daha sert ya da daha olgun bir yüz görünüme sahip olmak için saçınıza ek olarak hafif bir kirli sakal bırakabilirsiniz. Saçınız ile çok uyumlu olacak ve çok yakışacaktır. Ayrıca 5 numara saç modeli 1 cm yakın uzunluktadır.

5 numara saç modelleri kime yakışır, yapsam güzel durur mu diyorsanız eğer biraz o noktaya değinmemiz gerekiyor. İlk önce kime yakışırdan ziyade kimler kullanmasa daha iyi olurlardan bahsetmek istiyorum. Eğer kafa şekliniz çok çıkıntılı ise bu 5 numara saç modeli kafa yapınızı belli edeceği için güzel bir görünümde durmayacaktır. Ayrıca kepçe kulağa sahipseniz bu model ile daha da kötü bir görünüme sahip olabilirsiniz. Fakat bunların aksine kafa yapınız daha simetrik ise kullanabilirsiniz. Ayrıca gözleriniz renkli ise kesinlikle bu saç modelini kaçırmamalısınız. Çünkü kafa modelini ortaya çıkaracağı gibi yüzünüzü de ortaya çıkaracaktır. Güzel gözleriniz sayesinde dikkat çekici olabilirsiniz. Eğer çene yapınız oldukça güzelse bu saç modeli sizde de çok şık duracaktır.

5 Numara Sac Gorunumu - 5 Numara Saç Modeli

5 Numara Saçın Size Ne Gibi Fayda Sağlayacaktır?

Kısa olması sayesinde uzun süre saçınızla vakit geçirmeniz gerek yoktur. Buda demek oluyor ki saatlerinizi saçınıza şekil vermekle uğraşmanıza ya da uzun süren saç bakımları yapmanıza gerek yoktur. Saçınızı taramakla bile uğraşmadan direkt olarak yataktan kalktığınız gibi kullanabilirsiniz. Eğer çok sık saç dökülme sorunu yaşıyorsanız bu modeli kullanarak dökülmenin önüne geçebilirsiniz. Yüzünüz eğer çok karakteristik ise kesinlikle çok havalı görüneceğinizi söyleyebiliriz. Yüzünüzü daha çok ortaya çıkaracağı için çok şık bir görüntü sağlayacaktır. Hem spor kıyafetler ile hem de takım elbiseler ile hiç rüküş görünmeden uyum sağlar.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.