Aktif Moda

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi aklınıza gelen herhangi bir şeyi bile yapabileceğiniz bir örgü sanatıdır. Japonya’dan çıkarak tüm dünyayı kasıp kavuran bu örgü sanatı ülkemizde de çok sık yapılmaktadır ve bilinmektedir. Eğer evde canınız sıkılıyorsa, yapacak bir hobi arıyorsanız ve bulamıyorsanız amigurumi tam da size göre olabilir. Örgü işinde daha önce tecrübeniz yok ise ancak yapmak istiyorsanız öğrenmeye internetteki ve sitemizdeki yazıları okuyarak, videoları izleyerek başlayabilirsiniz. Amigurumi balon yapımı yeni başlayanlar için oldukça ideal bir modeldir. Yapımı zor değildir ve bununla beraber aynı zamanda kısa sürede biteceği için içinizde yeniden başka bir amigurumi yapma isteği uyandıracaktır.

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumiye başlayıp hemen bırakanların yaptığı en büyük hata da yukarıda söylediğimiz gibi davranmamalarıdır. Güzel diye en zor modelleri tercih ederek başlamaya çalışarak yapamadıklarında ise hemen pes etmektedirler. Bu yüzden siz bu hatayı yapmamalısınız ve kısa sürede bitebilecek, kolay modelleri tercih ederek işe başlamalısınız. Balon, tarif ettiğimiz gibi kısa sürede bitebilen ve sizi çok yormayan kolay bir modeldir. Başlangıç için uygundur ve çocuklarınıza, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz güzel bir hediye olabilir.

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi balon yapımı için isterseniz standartlara uygun bir şekilde, uygun boyutlarda yapabilirsiniz. Ancak isterseniz de standartların ve kalıpların dışına çıkarak hayal gücünüzle el becerinizi birleştirerek harika şeyler bulabilirsiniz. Birkaç örnek vermek gerekirse balonunuzu olması gereken, tarif ettiğimiz boyutlarından çok daha büyük yaparak kocaman bir balon yastığınız olabilir. Ya da balonunuzu olması gereken, tariflerde de belirttiğimiz boyutundan çok daha küçük yaparsanız sevimli bir anahtarlık elde edebilirsiniz. Daha farklı fikirler sizin de aklınıza gelecektir bunları gerçekleştirmekten çekinmeyin.

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi sadece sevdiklerinize hediyeler yapabileceğiniz, onları mutlu edebileceğiniz ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bir hobi olmaktan ziyade isterseniz para kazanabileceğiniz bir gelir kapısı da olabilir. Bu tamamen sizin elinizde ve sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz ile ilgili. Eğer sık sık pratik yaparsanız ve kendinizi geliştirmek için çabalarsanız çok uzun sürmez ve amigurumiyle para kazanmaya başlamak için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için orijinal olmalısınız, yapılmamış olanı yapmalısınız ve insanların dikkatini çekecek amigurumiler yapmayı başarmalısınız.

Amigurumi Balon Yapımı

Kendinizi geliştirdiyseniz ve insanların dikkatini çekecek amigurumi fikirleri bulmaya başladıysanız ve bunları hayata geçirmeye başladıysanız sıradaki adımınız bir sosyal medya hesabı açmak olacaktır. Bu sosyal medya hesabını satış yapabilmek için, amigurumilerinizle müşterilerinizi buluşturan bir köprü olarak açıyorsunuz. Yalnızca en dikkat çekici ve güzel olan amigurumilerinizi paylaşmalısınız burada. Ne kadar çok amigurumi paylaşırsanız o kadar çok takipçiniz olacağını unutmayın. İnsanlar genellikle çok sık paylaşım yapan hesapları takip ediyorlar çünkü.

Amigurumi yapmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Malzemelerinizi alırken ip seçimini çok dikkatli ve özenli yapmalısınız. Bunun sebebi ise ip amiguruminin en önemli malzemesidir ve kaliteli olmalıdır. Genelde ucuz iplerde görülen kanserojen madde içermesi, boyasını atması gibi kötü durumlarla karşılaşılmaktadır bu yüzden kaliteli ve bilinen bir marka seçmelisiniz ve onunla amigurumi yapmaya özen göstermelisiniz. Çocuklar eline geçen her şeyi ağızlarına götürdüğü için ipin kalitesiz ve sağlıksız olması çok büyük bir tehlike oluşturabilir çocuklar için.

Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi balon yapımı çocuklarınıza, sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz çok tatlı bir amigurumidir. En çok çocukların hoşuna gidebilir ve çok seveceklerdir. İsterseniz evcil hayvanınız için de yapabilirsiniz ve koltukları tırmalıyor ise biraz zaman kazanmak için bu tarz amigurumi oyuncaklar yapabilirsiniz ona. Ama her yer ip olacaktır unutmayın.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Ayıcık Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Ayıcık Tarifi, Amigurumi Ayıcık Yapımı ve Ayıcık Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof