Aktif Moda

Amigurumi Kaktüs Yapımı

07.05.2018
671
Amigurumi Kaktüs Yapımı

Amigurumi Kaktüs Tapımı ev dekorasyonu açısından birçok kadının severek kullanabileceği bir modeldir. Diğer oyuncakların yapımı gibi kaktüs yapımı da oldukça basit ve kolaydır. Aynı zamanda temizliği de kolay olacağından kullanımı oldukça rahat olacaktır. Evlerde yapma çiçeklerin yer aldığı zamanlarda onları temizlemek çok zordu. Bu anlamda temizlik açısından özellikle çocuklu evlerde yapma çiçek almak ve dekor olarak kullanmak çok da iyi bir fikir değildi. Ancak Amigurumi Kaktüs Yapımı kolay ve eğlenceli olacağından kullanım açısından da sıkıntı çıkarmayacaktır.

Amigurumi Kaktüs Yapımı için gerekli malzemelerin temini de çok kolaydır. O yüzden yapılan kaktüsler sevdiklerinize hediye olarak da götürülebilir. Bu şekilde yakınlarınızı da sevindirmiş olursunuz. Dekor amacı dışında çocuklar için de iyi bir oyuncak olabilir. Hem bitkileri hem de renkleri tanımasında yardımcı olacak bir oyuncak olarak kullanılabilir.

Amigurumi Kaktüs Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi Kaktüs Yapımı için evde arta kalan ipler de kullanılabilir. Renk sınırlaması aslında yoktur. Çünkü her şey hayal gücüne bağlıdır. Her kaktüs yeşil olmak zorunda değildir. Özellikle çocuklar için yapılacaksa farklı renklerin kullanılması onlar için daha öğretici ve eğitici olacaktır.

Kaktüs yapımı için öncelikle bir tane minik saksıya ihtiyaç vardır. Bu saksı içine yapılacak olan örgü kaktüs için de 2 farklı renk gereklidir. Bu renk seçimi de örecek kişiye bağlı olarak değişebilir.

Amigurumi Kaktüs Tarifi

Kaktüsün toprağından başlanır. Toprak kullanılacak saksının boyutlarında olacak. Saksı ile ölçü almak konusunda denemeler yapılabilir. Sihirli halka içine 6 sık iğne yapılarak başlanır. Sık iğne ve arttırmadan 18 defa olacak şekilde yapılmaya devam edilir. Belli bir süre sonra saksı boyutu ile kıyaslanır, eğer hala yetmiyorsa aynı işleme devam edilir. Kaktüs için 16 zincir atılarak başlanır. Zincir üzerine 15 sık iğne yapılarak devam edilir. Son zincir atılırken çekip geri dönülür ve arka ilmeklere batılarak 15 sık iğne daha örülür. Parça 14 cm’e ulaşana kadar bu işleme devam edilir. Kaktüs kısım toprakla birleştirilip doldurularak hazır hale gelir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Perde Tutucu Modelleri başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Perde Tutucu Modelleri ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof