Aktif Moda

Amigurumi Sid Oyuncağı Tarifi

30.03.2018
1.162
Amigurumi Sid Oyuncağı Tarifi

Herkese merhaba. Amigurumi oyuncak tarifleri yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımıza tıklayıp öğrenebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar küçük çocukla tarafından oldukça çok seviliyorlar. Çocuğunuza amigurumi oyuncaklar yapıp onlarla oynamasını sağlayabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar sağlıklı oyuncaklar oldukları için çocuklarınıza asla zarar vermezler. Çocuğunuz el yapımı oyuncakla güvenli bir şekilde oynayabilir. Bu yazımızda amigurumi Sid oyuncağı tarifi vereceğim. Buz devri animasyon filmiyle meşhur olan bu çizgi film karakteri çocuklar arasında oldukça popüler. Çocuğunuza bu oyuncağı yapıp hediye edebilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapmaya yeni başladıysanız bu oyuncağı kolaylıkla yapabilirsiniz. Oyuncağımızın tarifi herkesin yapabileceği kadar kolaydır.

Amigurumi Sid Oyuncağı İçin Gereken Malzemeler

Amigurumi Sid oyuncağı için gereken malzemeler oldukça kolay. Amigurumi oyuncağımız için 4 adet ip gerekiyor. Bej (krem rengi), kahverengi, siyah ve beyaz renkte ip gerekiyor. Nako pırlanta serisinin iplerini kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağımızı 2.5 mm kalınlığındaki tığ ile örüyoruz. Bu sayede orta kalınlıkta güzel bir oyuncak elde edeceğiz. Amigurumi oyuncağımızın içini doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağımız için amigurumi gözü kullanmayacağız. Gözün beyaz ve siyah kısmını amigurumi teknikleri kullanarak öreceğiz. Eğer isterseniz 8 – 9 mm amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağımızın yüzünü işlemek için yorgan iğnesi ve dikiş ipi kullanıyoruz. Yumurtaların yüzünü çizmek için keçeli kalem kullanabilirsiniz.

Amigurumi Sid Oyuncağı Tarifi

Amigurumi sid oyuncağımızı yapmaya kafasından başlıyoruz. Kafayı ördükten sonra gövdeyi örmeye devam ederek bitiriyoruz. Daha sonra vücudun krem rengi ile örmeye başlıyoruz. Uzun bir ip kesip bitiriyoruz. Daha sonra 2 adet ayrı yuvarlak büyük gözler örüyoruz. Beyaz ve siyah kısmını ayrı ayrı iplerle örüp birleştiriyoruz. Daha sonra amigurumi örgü oyuncağımızın burnunu örüp yüzüne yerleştiriyoruz. 24 turda iki adet bacak örüp bitiriyoruz. Daha sonra bacaklarda kullandığımız teknikleri kullanarak kolları örüyoruz. Daha sonra sid’in kuyruğunu 17 turda örüp bitiriyoruz. Daha sonra Sid’in 3 adet yumurtasını da örüp içlerini dolduruyoruz. Yüzlerini de keçeli kalem ile çiziyoruz.

Tarif

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Örgü Küçük Kuş Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Örgü Küçük Kuş Yapımı, Amigurumi Oyuncak ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof