Aktif Moda

Dimax Mobilya Yemek Odası Takımı Modelleri 2022

09.12.2021
112
Dimax Mobilya Yemek Odası Takımı Modelleri 2022

Yemek odası takımı ev eşyaları arasında en gerekli olan eşyaların başında gelir. Yemek odası takımları üzerinde yemek yenen, misafir ağırlanan, dekorasyon ürünleriyle süslenen ve günün geçtiği bölümde olan eşyalardandır. Bu mobilyalar genellikle salonlarda konumlandırılır, yani evin en çok yaşanan kısmında bulunmaktadır. Yemek odası takımı denince yemek masası takımı yani yemek masası ve sandalyeler, bir de konsol ve aynadan oluşmaktadır. Bazı modellerde konsol sayısı artabilir ya da bir konsol ve TV ünitesi eklenebilir. Bazen de müşterilerin isteğine göre takımdan parçalar eve sığmayacağı için ya da kullanılmayacağı için çıkarılabilir.

Yemek takımı mobilya kullanımı kişiye göre değişir, kimi kullanmadığı bir odaya mobilyalarını yerleştirir, kimi de salonda yaşam alanına yerleştirip eşyaları hem kendileri hem de misafirler için kullanabilir. Yemek odası takımlarının güzel görüntüsünün yanı sıra konsolunun kullanışlı olması da tercih sebebidir. Yemek takımlarının ya da buna benzer eşyaların çoğunluğu konsollarda yer alır.

Yemek odası takımları bulunduğu odaya yerleştirilirken sığma sıkıntısı yaşanabilir. Çünkü takım olarak çok büyük parçalardan oluşmaktadır. Sıkışık bir görüntü oluşmaması için bu eşyaların düzenli yerleştirilmesi gerekir. Eğer yeterli alan yoksa parçaların sıkışık şekilde yerleştirilmesi yerine daha küçük modellerin seçilmesi daha uygun olacaktır.

Yemek odası takımlarının renkleri yıllara göre değişim göstermiştir. Daha eski yıllarda klasik hemen herkesin evinde olan kahverengi tonları yerini yavaş yavaş beyaz yemek masası takımı ve konsoluna, daha sonraki zamanlarda ceviz yemek odası ve beyaz ile ceviz birlikteliğine bırakmıştır. Günümüzde ise antrasit yemek odası takımları çok beğenilerek alıcı bulmaktadır.

Konsol takımları alınırken en çok aynanın şekline ve konsolun ayaklarına bakılır. Ayna bulunduğu yeri daha geniş gösterdiğinden çok yükseğe asılmamalıdır. Şekil olarak parçalı ya da tekli olarak satışa sunulmaktadır. Çoğunlukla konsolun üzerine yerleştirilir, yemek masası da konsolun önünde duracak şekilde yerleştirilir.

Mersin, Mezitli, Erdemli, Toroslar mağazaları ve online sipariş verebileceğiniz web sitesiyle uzun yıllardır mobilya sektöründe yer alan Dimax Mobilya, hazırladığı trend olan 2022 yemek odası takımı modelleri ve yeni mobilya koleksiyonunu tanıttı. Yeni yemek odası mobilyalarını size en yakın mağazadan veya web sitesinden inceleyebilir, istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Başlıca Model Çeşitleri

Yemek odası takımı modelleri son yıllarda dekorasyona olan ilginin atmasıyla birlikte yeni bir anlayış içine girmiş ve artan çeşitlerinin yanı sıra bir de farklı renklerde üretilmeye başlanmıştır. Yemek odası takımları çeşitleri değişik isimler almıştır. Bu isimlere göre en çok beğenilen ve kullanışlı bulunduğu için tercih edilen modeller şu şekildedir:

 •  Country yemek odası takımı hem doğallığın hem de modern tarzın birleşimiyle üretilmektedir. Ahşabın ham rengi kullanılarak üretilen ahşap yemek odası açık rengiyle beğenilmektedir. Genellikle minimal tarzda ev döşeyen kişiler ahşap renklerini tercih ederler. Bu tarzda şıklığı ve rahatlığı bir arada bulmak mümkündür. Yeni evlenecek çiftlerin genelde tercih ettiği modellerden birisidir.
 •  Klasik yemek odası takımları daha çok kahverenginin bildik tonlarıyla ve çeşitli işlemlerle süslenerek üretilen takımlardır. Şık görüntüsü ile ve yaşattığı rahatlık ile müşterin beğendiği bir model olmuştur. Bu takımlar genellikle günlük kullanım için değil de daha çok misafirler için hazırlanmış uzun soluklu eşyalardır.
 •  Avangart yemek odası diğer tüm modellere göre çok daha gösteriş sevenler için üretilen bir modeldir. Özellikle dikkat çeken renkler tercih edilmektedir. Masa ve sandalye ayakları altın sarısı rengiyle yeterince ilgi çekecektir.
 •  Modern yemek odası takımları diğer tüm takımlarla karşılaştırıldığında daha sade ve daha kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Oymalar, şatafat ve klasik çizgilerden tamamen sıyrılmış modellerdir. Modern yemek odası takımlarına sıkça her yerde rastlama olasılığı çok fazladır.
 •  Farklı renk seçenekleri ile mermer görünümlü yemek odası takımları da son zamanlarda moda olmuştur.
 •  Ahşap yemek odası takımı açık renkli oluşu ve genel anlamda hemen he renge uyum sağladığı için çok beğenilerek alınmaktadır. Yoğun olarak genç nişanlı çiftlerin yeni evlerine alacakları eşyalarını seçerken mutlaka ahşap yemek odası takımlarına göz atılmaktadır. Ahşap sıcaklığının tüm yaşam alanına hâkim olsun diyenlerin seçeceği modellerdir.

Bu sayılan çeşitleri arttırmak mümkündür. Bu kadar fazla seçenek olması seçim yaparken müşterileri zorlamaktadır. Ancak bu kadar seçenek arasından mutlaka kişilerin beğeneceği ürünleri bulma olasılığı da oldukça çok yüksektir.

Yemek Odası Takımı Kampanyaları

Evlerimizin vazgeçilmez mobilyalarından yemek odası takımları aynı zamanda evin en çok kullanılan odasında olduğu için de sürekli göz önünde olacaktır. Bu nedenle satın alırken yemek odası takımı kampanyaları takip edilmesi çok akıllıca olacaktır. Çeşitli özel günlerde yapılan kampanyalarla uygun hale gelen fiyatlardan yararlanmak ekonomik anlamda bütçeye çok avantaj sağlamaktadır. Bir de bu kampanyalar dışında hemen her firmanın yaptığı paketler bulunmaktadır. Düğün paketi veya çeyiz paketi adı verilen bu paketler tüm ev mobilyalarının aynı anda alınmasını sağlamaktadır. Bu şekilde alındığında ciddi anlamda indirimler de yapılmaktadır. Düğün paketi alındığında; müşteriler hem her eşya için ayrı mağazalar dolaşmaktan kurtulmuş olurlar, hem de tüm eşyalar aynı yerden alındığı için çok daha uygun fiyata gelmektedir.

Bazı zamanlarda belli bir tutar alışveriş yapıldığından aksesuarlar ya da teslimat ücreti alınmayan kampanyalar da gündeme gelmiştir. Teslimatın ücretsiz olması da avantaj sağlamaktadır. Yorucu teslimat ve kurulum için ayrıca mobilyacı ya da marangoz bulmak için zaman ve çaba harcanmasına gerek kalmayacaktır.

Dimax Mobilya, en yeni tasarımlarını sadece bizler için değil, Türkiye dışındaki müşterileri için de hazırlıyor. Web sitesi üzerinden Avrupa ülkelerine ve özellikle Almanya’ya ücretsiz teslimat ve kurulum imkanıyla satış yaparken, Dubai mağazasıyla da uluslararası müşterilerine hizmet veriyor.

Yemek Odası Takımı Fiyatları

Yemek odası takımı fiyatları her firmaya göre değişiklik gösterebilir. Modern yemek odası takımları ve fiyatları çok yüksek olmadığı için yemek odası takımları içinde en çok tercih edilenler arasındadır. Klasik yemek odası takımları fiyat açsından diğer çeşit yemek odası takımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Fiyatları etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir;

 •  Ürünün modeli
 •  Mobilyanın yapıldığı ürünün türü, seçilen malzemenin kalitesi
 •  Kaç parça olacağı
 •  Teslimat ve kurulum
 • El işçiliğinin ne kadar kullanıldığı

İki Üç Dört ve Altı Kişilik Yemek Odası Takımları

Yemek odası takımlarında ailedeki kişi sayısına göre satın alım gerçekleşiyorsa ailenin kalabalık olmasına ya da olmamasına bağlı olarak iki üç dört ve altı kişilik yemek odası takımları müşterilerin tercihlerine sunulmaktadır. Eğer kalabalık bir aileniz varsa ya da çok misafir ağırlıyorsanız 8 kişilik yemek odası takımı alınması en doğrusudur. Buna karar verirken kişi sayısına bakıldığı kadar kullanılacak yerde masa için uygun alan var mı bu durumu da kontrol ederek kara vermek gerekmektedir. Dar bir alanda çok büyük masa sığmayacağı için hareketi de olumsuz anlamda etkileyecektir.

Yemek odası takımları bulunduğu yerin dekorasyonu için parçaların çok ayrık olmaması daha şık bir görümün verir. İç içe geçmemiş ama yakın mesafede konumlandırıldığından yemek odaları güzel bir bütünü yakalarlar. Masa ve sandalyeler birlikte ayrılmadan kullanılmalıdır. Ayna da konsoldan ayrılmamalıdır. Aksi halde bir takım değil de birbirinden bağımsız çok sayıdaki parça gelişigüzel yerleştirilmiş havası verecektir. Yemek masası büyük bir masa örtüsüyle de daha kısa olan runner ile de güzel görünebilir. Masanın tam üzerine tavandan sarkan ampul şık ve modern görüntüyü destekler. Konsolun üzerinde şamdanlar, mumluklar, çeşitli kuru çiçekler tamamlayıcı rolünü üstlenirler. Yemek odalarındaki mobilyaların uyum sağlayacağı renk duvarlar ve halılar da odanın görüntüsünü değiştirecektir. Daha modern ve uyumlu, göz yormayan bir oda olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2021 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.