Aktif Moda

En İyi Mavi Saç Boyası

23.03.2023
2.753
En İyi Mavi Saç Boyası

Günümüzde kadınlar saçlarını klasik saç renkleri yerine iddialı ve marjinal renklere boyatmayı çok seviyorlar. Eğer siz de saçlarınızı boyatmak istiyorsanız ve bu tarz yeni moda olan marjinal renkler tercih etmek istiyorsanız ancak boya markaları konusunda bir bilginiz yoksa ve en iyi boya markasının hangisi olduğunu bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre. Bu yazıda saçlarını maviye boyamak isteyen ve hangi boya markasını kullanması gerektiğini bilmeyen kadınlar için mavi rengin en iyi olduğu saç boyalarını sizlerle paylaşacağız. En iyi mavi saç boyası yazımız tam da size göre olacaktır.

Mavi Sac Sikligi - En İyi Mavi Saç Boyası

En İyi Mavi Saç Boyası Seçimi Nasıl Olur?

Saçlarınızı boyarken dikkat etmeniz gereken önemli nokta ten renginiz ile uyumlu olup olmadığıdır. Boyanın renk tonuna göre saçlarınıza uyumlu olanı seçmelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Mavinin tahmin dahi edemeyeceğiniz kadar fazla tonu vardır ve bu tonlar arasından size en yakın olanı bulmalısınız. Bu süreçte acele etmemeye özen göstermelisiniz ve dikkatli, titiz bir çalışma yürütmelisiniz. Boya seçimi saç boyama işleminde en kritik noktadır bunu unutmamalısınız ve yukarıda size anlattığımız etkenleri göze alarak seçme işlemini yapmalısınız.

En Iyi Mavi Sac Boyasi - En İyi Mavi Saç Boyası

İyi Mavi Saç Boyası Evde Nasıl Olur?

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi mavi bir saç rengi istiyorsanız ancak bu saç rengini evde kendiniz elde etmek istiyorsanız da doğru yerdesiniz. Eğer saçınız doğal olarak açık bir saç rengi değilse ve istediğiniz mavi tonunu yakalamak istiyorsanız öncelikle saçınıza açma işlemi uygulamalısınız. Saçınızı evde boyamaya karar verdikten sonra saçınızı boyayacağınız güne gelmeden birkaç gün önceden itibaren saçlarınızı yıkamaktan kaçınmalısınız. Saçınızı maviye boyamak için ihtiyacınız olan tüm malzemelere sahip olduktan sonra ise boyama işlemine geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Saç Renk Modası

Mavi Sac Boyasi - En İyi Mavi Saç Boyası

En İyi Mavi Saç Boyası Yapımı

Başlamadan önce kirlenebilecek eski bir tişörtünüzü giymenizi tavsiye ediyoruz ve şimdi başlayabilirsiniz. Saç boyama fırçanızı mavi saç boyasına batırın ve saç derisine mümkün olan en fazla yakınlıktan başlayarak saçlarınızı boyamaya başlayabilirsiniz. Eldiveniniz ile birlikte boyanın saçınızın tamamına geldiğinden emin olmak için masaj yöntemi ile saçınıza yaymalısınız. Başınız tamamen mavi ile kaplandıktan sonra saçlarınıza işlem yapması için biraz süre tanımalısınız. Yeterli zamandan sonra ılık su ile duş alabilirsiniz. Ancak şampuan kullanmaktan bir süre kaçınmaya özen gösterin.

Mavi Boyasi - En İyi Mavi Saç Boyası

İyi Mavi Saç Boyası Korumaları

Mavi saç boyası çok güzel bir görünüme sahiptir ancak bunun yanı sıra da dezavantaj olarak çok fazla yıpranmaya müsaittirler. Bu nedenle saçlarınızın her gün ilk günkü gibi görünmesini sağlamak için bakım yapmanız gerekecektir. Saçınızı boyadıktan sonra birkaç gün şampuan ile yıkamaktan kaçınmalısınız. Genel olarak saçınızı yıkama isteğiniz kendiliğinden azalacak çünkü saçınızı her şampuanladığınızda kaçınılmaz olarak mavi saç boyası akacaktır. Bu sebepten saçlarınızı şampuan ile yıkamamaya özen göstermelisiniz. En iyi mavi saç boyası koruması bu şekilde sağlanabilir.

Mavi Sac - En İyi Mavi Saç Boyası

En İyi Mavi Saç Boyası Hangisi?

Piyasada neredeyse onlarca saç boyası var ve siz size uygun olanı seçmek için çok dikkatli olmalısınız. En iyi mavi saç boyası sizin ten renginize ve size en çok yakışacak olan boyadır. En şık ve en gösterişli saç rengine erişebilmek için ten renginize en uyumlu mavi tonunu almalısınız. Mavi deyip geçmemek lazım mavinin pek çok farklı tonu var. Bu tonlardan size en uygununu almazsanız eğer beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Kuaförünüze ve çevrenizdeki insanlara danışarak size en uygun mavi tonunu belirleyebilir ve buna göre yukarıda yazdığımız işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Esmere Yakışan Saç Modelleri
BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.