Aktif Moda

Kısa Saç Modelleri

07.05.2018
1.227
Kısa Saç Modelleri

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla sıcaklar da bastırmaya başladı. Bu nedenle uzun saçlı hanımlar yaza girerken saçlarını kısaltmak ya da kestirip kısa bir model yaptırmak istiyor. O yüzden bu sene çok farklı Kısa Saç Modelleri var. Her zevke ve her yaşa uygun kısa saç modelleri kadınların da kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaya yardımcı oluyor. Bu sezon da yine kısa saç olup da şık görünmeyen hiç kimse kalmayacak gibi görünüyor.

Kısa Saç Modelleri bu yaz trend olacak. Kadınlar kendi imajlarından sıkıldığında ilk olarak değişiklik yapmak istedikleri yer genellikle saçları oluyor. Saçların rengi, boyu, şekli gibi bir sürü noktada değişiklik yapıp yenilenmek isterler. Saç kestirmek ise genellikle olumsuz durumlarda daha depresif duygularla düşünülen bir durum olarak görülse de aslında saç kestirmek saçların yenilenmesi, daha sağlıklı uzaması ve güçlenmesi adına iyi bir seçenektir. güçlenen saçlar daha hızlı ve güzel uzayacaktır.

Kısa Saç Trendleri

Kısa saçlar kullanım açısından da oldukça rahat ve kolaydır. Sürekli şekillendirmek zorunda kalınmaz. Şekillendirmek de çok zaman alamayacağı için bir yere çıkmadan olan hazırlık süresini de kısaltır.

Katlı Bob kesime bakıldığında dağınık şekilde kullanılması oldukça normal ve bu anlamda şekil vermesi de çok kısa sürecektir. Çünkü ne kadar dağınık olursa o kadar hoş ve havalı olur. Uzun saçtan sıkılıp artık saç başla çok da uğraşmak istenmezse pixie saç kesim modeli tam da bu anlamda kullanım kolaylığı sağlar. Bu saç modelinde sadece jöle ile şekil vermek yeterlidir. Saç uçları ise yuvarlak yerine daha keskin bırakılırsa daha şık bir görüntü elde edilecektir.

Küt saç modeli ise uzun saçlı hanımların uçlarından aldırma olayı için de geçerlidir. Eğer saç omuzlarda bir boya sahip ise en beğenilen model ensede at kuyruğu en şık duran modellerdendir. Çene hizasında, küt şekilde kesilmiş kısa saçları maşayla, düzleştiriciyle, fönle çok fazla uğraşmadan şekillendirmek mümkündür.

Tomboy denilen, arka ve yan kısımların kısa olduğu, tepe noktasından başlayan uzun perçemlerin yer aldığı saç kesimi de minimum şekillendirmeyle güzel görünmek isteyen hanımlar için biçilmiş kaftandır.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof