Aktif Moda

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

02.10.2020
44
Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Yanlış saç boyası kullanmadan ya da saçınızın kendi renginden istenilen saç rengine ulaşamama can sıkıcı bir durum oluyor. Üst üste saç boyatmak saçınızı yakıp zarar vereceği için bu bir çözüm olmaz. Bu yüzden de saçınızın rengini akıtmak için yöntemler kullanılır. Ne yazık ki bunun için kullanılan bazı yöntemler saçınızı yolarak zarar verebilir. Bunu önlemek adına evde yapılan saç boyası akıtan, saç maskelerini kullanabilirsiniz. Evde ki yöntemlerden en sık kullanılan maya ile saç boyası nasıl akıtılır?

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Maya yaptığımız hamur işlerinde kullandığımız besinlerden biri. Hamurun kabarmasını sağlıyor. Bir saç maskesi ile kullandığımız zamanda saçlarımızda ki boyayı akıtıyor. Eminim bunun sizin saçınıza zarar verip vermemesini çok düşünmüşsünüzdür. Fakat endişelenmeyin. Mayanın içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmadığından sizin sağlığınızı bozmayacak saçların dökülmesine sebep olmayacaktır. Ayrıca kepek gibi saç derisi sorunlarını da yaratmaz. Fakat saç maskesini kullandıktan sonra saçınızı iyice yıkamalı ve durulamalısınız. O zaman maya ile saç boyası nasıl akıtılır bahsedebiliriz.

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Maya ile saç boyası nasıl akıtılır, böyle bir şey mümkün mü diye çok sık düşünüp durmuş olabilirsiniz. Tabii ki biraz şüphede kalsanız da maya maskesi yaparak boyayı akıtmanız oldukça mümkün. Bu maskeyi uygulayan birçok kadında durumdan memnun. Bu maske kişiden kişiye farklılık göstererek daha iyi sonuç almanızı ya da uzun süren uğraşlar sonucu akıtmanızı sağlayabilir. Ayrıca bilmelisiniz ki saçınızın rengini akıtmak biraz da şans eseridir. Boyadıktan sonra ne kadar zaman geçmişse saçınız o kadar daha iyi akar.

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Maya ile saç boyası akıtma işlemini yapmak için saçınızın boyunu göz önüne alarak maskeyi hazırlamanız gerekir. Saçınız uzun ise bir buçuk yemek kaşığı yaş maya orta boy ya da kısa boydaysa bir tatlı kaşığı yaş yetecektir. Bu yaş mayayı iyice su ile karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Belli bir süre sonra, max 15 dakika, saçlarınızı ılık bir su ile güzelce yıkayarak saçlarınızın boyasının akmasını izleyebilirsiniz. Bu saç maskesinin saçınız için hiçbir zararı yoktur. Bunun gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyasını Akıtmak İçin Başka Yöntemler

Saç boyanızdan sıkıldıysanız ve evde de maya yok ise başka yöntemlere baş vurabilirsiniz. Mayadan sonra en etkili yöntem C vitamini ve karbonat karışımı. C vitamini evinize en yakın eczaneden alabilirsiniz. Kapsül halinde ya da serum halinde c vitamini alırsanız şampuanınızın içine katarsanız eğer hem saçlarınız beslenecek hem de istemediğiniz saç boyasından kurtulmuş olacaksınız. Şampuanınıza döktüğünüz c vitamini saçınıza iyice yedirmeniz gerekir.

Eğer daha etkili bir sonuç isterseniz bu sonuç yetmezse size bir kapta limon ve 1 yemek kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Daha sonrasında şampuanınızın içine bu karışımı dökün. Burada dikkat etmeniz gereken kısım şu karbonat saçınızı yakabilecek bir etkiye sahiptir. Bu yüzden karışımlı olan şampuanı iyice saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı çok iyi durulamanız gerekiyor. Evinizde eğer saç boyasını akıtmak istemeyen biri var ise kesinlikle bu şampuanı kullanmamalı. Ayrıca sizde tamamıyla akıtınca boyayı bir daha bu şampuanı kullanmamalısınız.

Maya ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Birde herkesin gerçekten beğendi beyaz sabun ile saç boyanızı akıtma yöntemi var. Bu yöntemde işinize yarayabilir. Sabun yoğun arındırıcı gücü sayesinde saçınızda ki tüm boyayı arındırarak boyayı akıtacaktır. Beyaz sabun ile saçınızı yıkadıktan sonra saçınıza saç kremi sürmelisiniz. Çünkü sabun saçınızı oldukça kurutacaktır. O yüzden saç kremi sürerek saçınızı biraz da olsun rahatlatabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Lob Saç Kesim başlıklı konuda; Kaküllü Lob Saç, Khloe Kardashian Saç ve Lob Saç Kesim hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof