Aktif Moda

Ombre Saç Modelleri 2022

15.06.2022
3.422
Ombre Saç Modelleri 2022

Geçtiğimiz yıl içerisinde popüler olan Ombre saç modeli oldukça da kullanışlı. Ombre saç modelleri 2022 yılında da tercih edilecek. Eriyen ombre tekniği ile saç rengi daha doğal ve güzel görünüyor. Klasik ombrede olduğu gibi koyu tondan açık tona doğru gidiyor. Oldukça doğal görünen bu saç modeli ile çok daha güzel görünebilirsiniz. Özellikle kumral saç tonuna sahipseniz bu teknik ile saç renginiz çok daha doğal görünecektir. Kumral saç rengine sahip hanımlar küllü tonları tercih edebilirler.

Eriyen Ombre Saç Modelleri - Ombre Saç Modelleri 2022

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre tekniğini evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ombre saç boyası kitlerinden satın alarak profesyonel görünümü evde yapabilirsiniz. Evde ombre yapmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Saç tonunuza uygun renkte bir sarı tonu tercih etmeniz gerekiyor. Saçınıza uygulama yaptıktan sonra güneşin altında açılmış gibi durması gerekiyor. Doğal bir uygulama için saçınızı tarakla çok dipten olmayacak şekilde taramanız gerekiyor. Saçınızın daha doğal görünmesi için hep aynı yerden başlatmamanız gerekiyor.

Ombre işlemi yapmadan önce de saçınıza fön çekerek düzleştirmelisiniz. Saçın yoğunluğuna göre krepe yaparak daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Krepe yoğunluğunu fazlalaştırmazsanız çok daha ışıltılı ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ombre yapacağınız sırada saçınızın temiz olması oldukça önemlidir. Sağlıklı bir görünüm için saçlarınızı düzenli olarak nemlendirmeniz gerekiyor. Ombre yaptıktan sonra saçlarınıza düzenli olarak bakım yaptırmanız gerekiyor. Bakım yaparak saçınızdaki ışıltıların çok daha iyi ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ombre saç modelleri 2022 yılında ünlü isimler tarafından da tercih ediliyor.

Sarı Ombre Saç Modelleri - Ombre Saç Modelleri 2022

Ombre Saç Modelleri 2022

Koyu saç rengine sahip olan hanımlarda ombre saç modelleri 2020 yılında tercih edebilirler. Biraz daha koyu ve küllü sarı tonlarını tercih ederseniz çok daha orantılı ve doğru bir görünüme sahip olabilirsiniz. Karamel sarı tonları da kahverengi saça sahip olan hanımlar tarafından tercih edilebilir. Siyah saçlara sahip hanımlar kahverengi ve kızıl karışımı tonları saçlarında tercih edebilirler. Daha çılgın ve farklı bir renge sahipseniz saçınıza uyumlu olacak şekilde renkli ombre yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2013 - 2022 Türkiye'nin en aktif Kadın sitesi ile her zaman trend olun.