Tahta Paletlerle Neler Yapılır?

Tahta Paletlerle Neler Yapılır?

Tahta paletler genellikle market gibi yerlerde yük taşımak için kullanılan bir tür alet. Özellikle ağır yüklerin forklift ile kolay bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Genellikle tek kullanımlık olan bu paletleri alıp evinizde eşya olarak tekrar yaratabilirsiniz. Tahta paletlerle neler yapılır? merak ediyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Ahşap paletlerle hayal ettiğiniz birçok şeyi yapabilirsiniz. Evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız tahta paletler tam da ihtiyacınız olan şey. Bu paletleri marketlerden ya da mağazalardan oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Çoğu zaman bedava bile bulabilirsiniz.

Tahta paletler ile sehpa, askılık, yatak iskeleti, masa, koltuk gibi pek çok şey yapabilirsiniz. Malzemesi ahşaptan olduğu için istediğiniz renge bu paletleri boyayabilirsiniz. Evinize modern bir görünüm kazandırmak istiyorsanız kesinlikle bu dekorasyon önerilerini evinizde denemelisiniz. Balkonunuz ya da terasınız için oturacağınız rahat bir yer yapmak istiyorsanız ahşap paletlerle bunu yapabilirsiniz. 10 ya da 12 tahta palet kullanarak çok kolay bir şekilde bu oturma kısmını yapabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu eşyalar size hiçbir zarar vermez.

Ahşap Paletlerden Saksı Yapımı

Ahşap Paletten Salıncak Yapımı

Tahta paletlerle neler yapılır? sorusunun en eğlenceli cevabı tabii ki de salıncak. Salıncak yapmak için iki adet tahta palete ihtiyacınız var. Bu tahta paletleri matkap yardımı ile birbirine birleştirmeniz gerekiyor. İyice birleştiğine emin olduktan sonra paletlerin uç kısımlarından yaklaşık bir santim çapında delikler açmalısınız. Kenardan açtığınız bu 4 deliğe içeriden de delik açmanız gerekiyor. 4 köşe için bu delikleri açtıktan sonra her delikten ip geçirerek ağaca bağlayın. Dilerseniz salıncağın üzerine çift kişilik yatak koyup açık havada güzel bir uyku çekebilirsiniz. Yapımı oldukça kısa süren bu salıncağı bahçeli bir eviniz varsa mutlaka denemelisiniz.

Ahşap Paletten Salıncak Yapımı

Tahta Paletten Yatak Yapımı

Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bu yatak oldukça sade ve doğal görünüyor. Önce tahta paleti zımparalayıp daha sonra da tozunu alıyoruz. İstediğiniz renge boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra vernik işlemini de uyguluyoruz. Bu işlemi birkaç kat yapmanızda fayda var. Ahşaba ne kadar vernik sürerseniz mobilyanız o kadar sağlam olur. Parçaları menteşe yardımıyla birleştirerek sağlamlaştırabilirsiniz. Eğer isterseniz bir paletin yarısını da yatağın başlığı olarak kullanabilirsiniz. Yatağın iskeletinin üzerine çift kişilik yatak koyduğunuzda yatağınız hazır olacak. Çok ucuza mal edebileceğiniz bu yatak modeli oldukça kullanışlı. Eğer isterseniz yatağın altına led ışık koyup daha güzel bir tasarım yapabilirsiniz.

Ahşap Paletten Yatak Yapımı

Tahta Paletten Mini Ev Yapımı

Tahta paletlerle neler yapılır? sorusunun en yaratıcı cevabı ise mini ev. Çocuğunuzun odasına bu mini evden yapıp çok eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Ahşap ev yapımı için paletteki tahtaları söküyoruz. Tahtaların uçlarını yuvarlaklaştırıp çocukların zarar görmemesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz renklere boyayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra tahta paleti güzel bir şekilde vernikliyoruz. Daha sonra tahtaları birbirine matkapla birleştiriyoruz. Çocuğunuzun odasına göre evi 3 duvarlı ya da 4 duvarlı yapabilirsiniz. Evin ön tarafına kapı ve pencere yapabilirsiniz. Menteşe ile pencereyi evin duvarına tutturabilirsiniz. Pencereye ve kapıya yıldız, ay gibi desenler işleyebilirsiniz. Evinizin çatısı için ucunu yuvarlak yaptığınız ahşap parçalarını kullanabilirsiniz. Evin içini çocuğunuzun istediği şekilde döşeyebilirsiniz.

Tahta Paletten Mini Ev Yapımı

Tahta Paletten Park Yapımı

Eğer evinizin bahçesi varsa çocuklarınızın vakit geçirmesi için ahşap paletten park yapabilirsiniz. Ahşap paletten bir ağaç ev yapabilirsiniz. Çocuğunuzun tırmanması için küçük tırmanma parçalarından koyabilirsiniz. Ayrıca eve girilmesi için merdiven yapabilirsiniz. Daha sonra evin kenarına salıncak yapabilirsiniz. Uzun bir tahta parçasını eve menteşe ile tutturabilirsiniz. Daha sonra kenarına A şeklinde tutamaçlar yaparak salıncağınızın iskeletinizi oluşturmuş olursunuz. Düz çubuğun üzerine yaklaşık bir santim çapında delikler açıyoruz. Bu deliklerin içerisinden salıncağın alt kısmının halatını geçirip bağlıyoruz.

Çocuğunuz için kum bahçesi de yapabilirsiniz. Tahta paletleri dikdörtgen şeklinde birleştirip içerisine kum doldurabilirsiniz. Eğer isterseniz bu kum bahçesinde oturmak için koltuk da yapabilirsiniz. Ahşap paletlerden bu şekilde yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Salonunuz için orta sehpa yapmak istiyorsanız döner ayaklar, boya ve verniğe ihtiyacınız var. Ahşap paleti salonunuza uygun bir renge boyadıktan sonra üzerini birkaç kat vernikleyebilirsiniz. Palet kuruduktan sonra döner ayakları yerleştirebilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Erkek Çocuk Odası Modelleri başlıklı konuda; 2018 Erkek Çocuk Odası Modelleri, Erkek Çocuk Odası Modelleri ve Erkek Çocuk Odası Nasıl Olmalıdır? hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.