Aktif Moda

2015 Dantel Masa Örtüsü Modelleri

03.02.2015
7.349
2015 Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Dantelin tam da bittiği dediğimiz dönemlerden sonra son 2 yıldır moda haline gelen dantel işleri her gün yeni ve harika çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Elbiselerden tutunda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan dantel modelleri artık evlerin masalarında da çok sık kullanılıyor. Dantel masa örtüsü kullanımında adeta zarafeti ile gözünüzü alamıyorsunuz. Ancak bu güzelliğin birde bedeli var. Çünkü maddi anlamda çok tutmasa da uğraş anlamında gerçekten büyük emek sarf edilen bir şeydir.

Dantel örgüleri içerisinden en zahmetli olan dantel masa örtüsüdür. Çünkü normalde örgü işine alışmış bayanlar şişle örgü yaparlar ancak bu dantel modelini tığ ile yapmak gerekiyor. Tığ ile yapıldığı için fazlaca ilmek sayısı kullanılıyor. Ancak yaparken bildiğiniz gibi tek kalemde değil parça parça yapıyorsunuz. Yapmaya başladıktan sonra parçaları oluşturup birleştirdikçe hem çok zevkli bir hale geliyor hemde çok daha iştahla yapıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi dantelin birçok çeşidi bulunmaktadır. Özellikle Fransız danteli ve İrlanda danteli  bilinen ve kullanılan en çok dantel türleridir. Açıkçası en gösterişli duran danteller de zaten bu modellerde mevcut. İrlanda dantelinde daha çok çiçek desenleri ağırlıklı kullanılır. Ancak dantel masa örtüsü yapılışı hiçte göründüğü kadar kolay değildir.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Son yıllarda özellikle kumaş üzerine işlenen danteller daha çok tercih edildiğinden sizin için araştırıp birbirinden güzel dantel masa örtüsü örneklerini derledik. Yukarıdaki galeriden beğendiğiniz modeli isterseniz değiştirerek veya aynısını örüp evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2015 Tığ Oyası Örnekleri başlıklı konuda; Tığ Oyası, Tığ Oyası Modelleri ve Tığ Oyası örnekleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof